Wpis z mikrobloga

Mirki, odwiedziła mnie pani z firmy zajmującej się Internetem światłowodowym. Chcą na mojej działce postawić drewniany słup, żeby móc rozbudować sieć w mojej miejscowości.
Powiedziałem, ze będziemy rozmawiać, wysłali mi mapki itp.
Dali mi propozycje gdzie bym ten słup miał stać i w jednym mi nie będzie zbytnio wadził.

Ale czy ktoś był w takiej sytuacji i coś sobie na tym ugrał? ( ͡° ͜ʖ ͡°) #cebula
Czy są jakieś wady?
O co pytać?

Dodam, że to firma konkurencyjna, która wchodzi do mojej miejscowości. Obecnie mam światłowód z innej firmy.
#internet #swiatlowod
#zywiec #bielskobiala dla zasięgu bo to te okolice.
  • 11
@sledz: zależy jaka firma i jakie mają inne możliwości. Patrząc na moją firmę za takie coś jakiś rok/dwa za darmo byś dostał spokojnie. Handlowiec wie ile może zaoferować więc zacznij rozmowę. Możesz zaszaleć z dożywotnim (w co wątpię bo na pewno są inne możliwości przekop itp), ale jakiś rok za 1zł, a potem np. 50% rabatu na usługi dożywotnio lub inny mniejszy %.
@Promets: Pewnie zaszaleję, ale no realistą trzeba być. Gdyby zaoferowali 50% dożywotnio to dobry deal myślę.
Jedynie co mnie zniechęca to ewentualna pajęczynka nad podwórkiem. Z drugiej strony logistycznie to chyba do jednego sąsiada by mogło to iść, podejrzewam, że po to im słup, żeby posłać sieć do końca ulicy.