Wpis z mikrobloga

@Krupier:

nie będzie miało żadnego większego wpływu na gospodarkę

Podwyższanie stóp ma na celu wyciąganie pieniądza z obrotu, między innymi poprzez wyższe raty. A wakacje niweczą ten proces i te pieniądze zostaną nadal napędzając inflację.
Więc sam pomyśl czy to nie będzie mieć większego wpływu na gospodarkę. A ściąganie tej kasy i tak musi nastąpić. Jak nie teraz to po wakacjach kredytowych lub bardziej po wyborach. Ale polak z mózgiem kurczaka
@tos-1_buratino: nie zostaną bo 99% ludzi chce wykorzystać wakacje do nadpłacenia kredytu. Poza tym ilość kredytów łapiących się na wakacje jest minimalna w skali kraju. Nie będzie mieć to żadnego większego wpływu na gospodarkę.
@Krupier:
Na logikę powinni ograniczyć ekstremalnie wydatki w czasie wakacji kredytowych aby nadpłacać tak jak mówisz. Wielu pewnie tak szczerze myśli.
Tylko jest jeden problem. W czasie kiedy oni powinni to robić będą następowały cały czas podwyżki cen które rozwalają plany i budżety. I niby masz wakacje kredytowe które powinny ci pomóc utrzymać poziom życia, ale jeśli będziesz chciał nadpłacać to z powodu tych podwyżek i tak będziesz musiał go mocno