Wpis z mikrobloga

@Rustyyyy

Albo umowy tak zawiłe, że trzeba być w temacie lub specjalista kredytów hipotecznych a zwykły pracownik po studiach lub pracujący w innym dziale nie ogarnia kruczków prawnych i sformułowan w umowach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Za to wg wykopkow jak ktoś bierze kredyt to ma rozumieć więcej niż większość ludzi pracujących w bankach xD
@Rustyyyy większość umów kredytowych jest raczej skomplikowana ja ciągle gadałem z doradcą kredytowym i łatwo można coś źle zrozumieć xD do tego dochodzi kwestia orzecznictwa sądów.

Np utrata zdolności kredytowej. Tracisz pracę na uop po miesiącu zaczynasz b2b i jakby bank Ci sprawdził zdolność kredytową to nie masz- ale zgodnie z orzeczenictwem tak łatwo nie jest wypowiedzieć umowę kredytową.

Więc nawet przyprowadzenie matki babki i sąsiadki mało by pewnie dało przy umowie
@KakaowyTaboret: Jak mieszkałem w pisowkich raju to znajomy chciał kupić fiata tipo na raty i jakie były problemy ze zdolnością to ja nawet nie. Bo firma nie jest państwowa wiec pewnie stracisz prace to złe tamto niedobre…
A chodziło o samochód z nieruchomościami jeszcze gorzej koles zarabia 7k pln przed inflacja ale ale firma nie państwowa wiec nie dostaniesz a chodziło o mały domek dla 3 osobowej rodziny
Super kraj taki
@KakaowyTaboret: Tu nie chodzi by brać szwagra czy czujnik lakieru do podpisania kredytu ale chyba o to żeby wszystko dokładnie przejrzeć przed podpisaniem


@weezyxboss: No i co z tego ze przejrzysz umowę skoro i tak musisz ja podpisać żeby dostać mieszkanie. Nie ma innej opcji. A w samochodach możesz przebierać, trafić na lepszy lub gorszy, czasami auto w ogóle nie jest potrzebne w przeciwieństwie do mieszkania które jest podstawowym prawem
@weezyxboss:: Ile można wrzucać tego idiotycznego mema xD
Gdy kupujesz samochód bardzo łatwo stracić wielkie pieniądze, pojazd może być potwornie awaryjny i kosztowny w utrzymaniu. Żeby to wykryć warto spytać mechanika/szwagra, warto sprawdzać. Możesz kupić samochód tani w utrzymaniu, mało palący, biorący olej itd.
A jakie pole manewru masz przy kredycie hipotecznym? Poszczególne oferty różnią się pierdołami w stylu 0.5% marży albo niższymi opłatami za jakieś operację. No możesz ze szklaną
@KakaowyTaboret: Jak mieszkałem w pisowkich raju to znajomy chciał kupić fiata tipo na raty i jakie były problemy ze zdolnością to ja nawet nie. Bo firma nie jest państwowa wiec pewnie stracisz prace to złe tamto niedobre…

A chodziło o samochód z nieruchomościami jeszcze gorzej koles zarabia 7k pln przed inflacja ale ale firma nie państwowa wiec nie dostaniesz a chodziło o mały domek dla 3 osobowej rodziny

Super kraj taki