Wpis z mikrobloga

Cześć, od przyszłego roku zamierzam studiować informatykę, ale mam problem z wyborem uczelni. Jestem zdecydowany na Warszawę, zastanawiam się nad politechniką i uniwersytetem. Przeglądałem sylabusy na obydwu i wiele przedmiotów się powtarza, ale widać też większy nacisk na fizykę na PW, z której nie jestem orłem i musiałbym sporo nadrabiać. Nie mam niestety nikogo w rodzinie albo wśród znajomych kto studiowałby informatykę czy inny kierunek techniczny, żeby podpytać jak to wygląda, więc jeżeli ktoś studiuje lub studiował na jednej z tych uczelni to byłbym bardzo wdzięczny za jakieś plusy, minusy czy radę ()

#matura #programowanie #programista15k #studbaza #warszawa #politechnikawarszawska
  • 4
@aIpaca: ja tez szedłem na uniwerek (nie w wawie) żeby uniknąć fizyki. Na każdej polibudzie będziesz miał coś z elektroniki, fizyki itd. Jak marzy Ci się klepanie CRMów za grube hajsy to fizyka nie będzie Ci do tego potrzebna. Koniec koncow dla pracodawcy ważne będzie ogólne ogarnięcie i znajomosc programowania a tu trzeba przede wszystkim trochę własnej pracy, uczelnia moim zdaniem nie jest najważniejsza
@Sachees: Jesteś w stanie coś więcej powiedzieć o tej zmianie? np które przedmioty będą ułatwione, albo dlaczego w ogóle taka decyzja? Czy nie bardzo się orientujesz?
@Scino: wszystko jest w dokumencie dostępnym na grupce studenci mimuw (poszukaj w lupce coś o programie studiów)
w skrócie:
1. uszczuplają czwarty semestr (który do tej pory był obładowany projektami) poprzez znaczne ułatwienie jednego przedmiotu i przerobienie innego (który trafi na pierwszy rok)
2. większość przedmiotów obowiązkowych z trzeciego roku przestaje być obowiązkowych i zamiast tego trafia do puli przedmiotów, z których można sobie wybrać
3. przedmioty-zapychacze przechodzą reformację
4. ogólnie