Wpis z mikrobloga

Kredyt brałem w 2016 roku, dobrze, że wtedy mieszkania nie były jeszcze na takiej cenowej bańce jak na początku 2022.

Plus jest taki, że 15% kredytu jest spłacone ratami i trochę nadpłaconego kapitału oszczędnościami. Miałem aktualizację raty i obecnie mam wyższa o około 50% od pierwszej raty. Za to dzięki tak mnogo spłacanemu kapitałowi, kredyt stoi w miejscu. X #!$%@? D, 77 zł. W kieszeniach kurtek zimowych pewnie uzbieram więcej, to nadpłacę xD

Wyrazy współczucia dla osób, które brały kredyty na zerowych stopach i rata zbliża się do 150% pierwotnej. Oprócz tego ludzie #pdk

#kredythipoteczny #polska #nbp #mieszkanie
LipaStraszna - Kredyt brałem w 2016 roku, dobrze, że wtedy mieszkania nie były jeszcz...

źródło: comment_1657636134IqaGja04DsLoFM4JeT8SVK.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@LipaStraszna: Coś sporo jeszcze kapitału do spłaty po aż 6 latach spłacania skoro takie wysokie odsetki, ja spłaciłem łącznie 1/3 kapitału w 3 lata a uważam, że nie spłacam jakoś super szybko. Kapitał w racie oczywiście niski bo raty równe a oprocentowanie wysokie, ale polecam samemu regulować kapitał w racie robiąc comiesięczne nadpłaty.
  • Odpowiedz
@vertical: u mnie jest #!$%@? zapis w umowie, że jak chce zrobić nadpłatę to muszę z miesięcznym wyprzedzeniem poinformować o tym listownie bank. Nie ma w sumie zapisów co się stanie jak nie poinformuję, ale trochę to utrudnia comiesięczną nadpłatę.
  • Odpowiedz
@LipaStraszna: Ja wziąłem kredyt na mieszkanie w wysokości 50% ceny zakupu i z końcem ub. r. spłaciłem go. Widząc co teraz się dzieje to aż boję się liczyć jak by to było gdybym miał jeszcze spłacać.
  • Odpowiedz