Wpis z mikrobloga

Cześć. Jestem świeżo po umowie notarialnej, wstępnej. Pierwsza transza za miesiąc, odbiór w lutym. Mieszkanie jest małe, 33m2, w tym oddzielna sypialnia więc powierzchnia dzienna + aneks to wyzwanie, zawsze coś kosztem czegoś . Czy w mieszkaniu dla singla lub pary większą rolę powinna odgrywać większa kuchnia kosztem powierzchni dziennej czy jednak lepiej postawić na małą kuchnię, ale z zachowaniem wszystkich wygód typu cztery pola płyty indukcyjnej, piekarnik, standardowa lodówka, zmywarka i mikrofala w zabudowie? Znalazłem przykład takiego rozwiązania na olx. Nikt dla siebie takiej kuchni nie zrobi ale w tym przypadku to jakiś kompromis. Powierzchnia kuchni mała ale za to jest gdzie stół swobodnie postawić. Można zrobić większy blat roboczy o dodatkowe 40-60 cm kosztem swobodnego przejścia. Ktoś wynajmuje, bądź wynajmował mieszkanie i może się podzielić swoimi spostrzeżeniami?
#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #nieruchomosci #remontujzwykopem #remont
Pawelex - Cześć. Jestem świeżo po umowie notarialnej, wstępnej. Pierwsza transza za m...

źródło: comment_16575938587ZwJIpybF6WXJV8uU5wlxH.jpg

Pobierz
  • 37
@KromkaMistrz: przecież tam rodzina mieszkać nie będzie. Po co duża lodówka? zgadzam się że podblatowa za mała ale taka 150 wystarczy.
Ja bym mieszkania bez zmywarki nie wynajął. Ciężko z takim układem o dobrą kuchnię.
@gziik: bo są pewne standardy których trzeba się trzymać. 150 jeszcze jest okej, ważne aby to właśnie nie była mała podblatowa. Ja teraz mam standardową jakies 180 i przy 2 osobach + rzeczach dla psa czasami ledwo sie mieszcze, jak rozowaj jakies ciasto czy jedzenie z domu przywiezie.
@Pawelex: absolutnie nie bierz małej lodówki - tylko standardowa, wysoka. Trochę butelek z napojami, latem jakiś dzbanek z wodą i nie będziesz miał miejsca na jedzenie. Tak samo zmywarka, mała to strata miejsca - włożysz dwa garnki i koniec. Już lepiej poświęcić te +15cm na normalną. Zlew 1 komorowy z ociekaczem, nie taki z tymi małymi dziurami na sztućce. Ogólnie pytanie - jak używasz strefe dzienną? Oglądasz tv? Sluchasz muzy?
@Pawelex: Pytanie czy stół musi gdzieś stać? Możesz zrobić zawinięty blat i tam będziesz siedział. 33m2 to małe mieszkanie i musisz iść na kompromisy. Mimo wszystko celowałbym raczej w mniejszą kuchnię i większą część dzienną. Po prostu przemyśl układ, żeby wygospodarować miejsce na blat roboczy. Nawet jak będziesz gotował, to jednak prawdopodobnie więcej czasu będziesz spędzał w "pokoju".
@Pawelex: przy takim metrażu idź w małą kuchnię. To nie rodzina, że potrzebujesz dużego blatu, stołu itp. Dodatkowo zrób sobie wyspę, zawsze to kawałek blatu, który jednocześnie robi za stół, a zajmuje mniej miejsca, jeszcze szafki upchasz jakieś małe w nim
@Pawelex: Uważam, że im mniejsze mieszkanie, tym bardziej potrzebny architekt wnętrz. Nie musisz zamawiać projektu na całe mieszkanie, wystarczy na przestrzeń dzienną. Architekt uwzględni Twoje potrzeby i budżet, podpowie rozwiązania, ostatecznie może wyjść wcale nie drożej niż bez architekta. A co do małej kuchni - Electrolux ma w ofercie zmywarkę kompaktową do zabudowy, są też piekarniki 2w1 z mikrofalą. Zastanów się jak często korzystasz z czterech palników na raz i czy
@audiohead: to mieszkanie pod wynajem, wspomniałem o tym w komentarzach ale w samym poście zapomniałem, pisanie po nocach... Planuje powiesić tv.

Będą wszystkie urządzenia, łącznie z mikrofala w zabudowie. @KromkaMistrz: i okap też się znajdzie