Wpis z mikrobloga

@Jestem_Tutaj: nic innego jak ruch prawostronny, może dzbany piesi w końcu zaczną łazić po prawej, zamiast wchodzić nagle rowerzystom jadącym prawidłowo zza nich pod koła bo na przeciwko nich jedzie inny rowerzysta i chcą mu laskawie ustąpić, czym paraliżują ruch i stwarzają niebezpieczeństwo.
Ile bym dała żeby na każdej ścieżce było tak namalowane bo mnie to niesamowicie #!$%@? że ruch prawostronny w tym kraju to koncept nie do pojęcia przez Polaków.
  • Odpowiedz
@Jestem_Tutaj: Zastanawiam się skąd do głowy przychodzi ludziom że od tego jak na znaku ułożone są piktogramy zależy pierwszeństwo, kto rozprzestrzenia takie głupoty? Na CPR i na chodniku pieszy ma pierwszeństwo, zawsze. Ale z tego co widzę nie przeszkadza to ludziom na rowerach w dzwonieniu na pieszych i poganianiu ich. Myślę, że to ten sam typ osoby, która za kierownicą trąbi na rowerzystów a przepisy zna z plotek a nie z
  • Odpowiedz
może dlatego, że układ znaków pionowych sugeruje kto "rządzi" na danym odcinku?


@Jestem_Tutaj: Nie rozumiem? Są dwa rodzaje znaków, z pionowym podziałem i poziomym. Pionowy oznacza że jest oddzielny pas dla rowerów i oddzielny dla pieszych i każdy powinien poruszać się swoim. Poziomy oznacza że piesi i rowerzyści mogą poruszać się całą szerokością i piesi mają pierwszeństwo. Nie ma znaczenia czy "pieszy" jest na górze czy na dole.
dybligliniaczek - > może dlatego, że układ znaków pionowych sugeruje kto "rządzi" na ...

źródło: comment_1657615756ArK45umhhWy86ZbnHTl1om.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz