Wpis z mikrobloga

@Jurigag: Jak będzie trochę więcej spokoju na Ukrainie? Temat leży między nami od 80 lat i może chwilę poczekać, ale jak terlik słusznie zauważył, na takie sprawy potrzeba dużo czasu i gestów, nie da się tego zrobić w jeden wieczór. Start się rozpoczął, obydwie strony są gotowe do rozpracowania tematu, obydwu stronom się to opłaca i kilka lat, a temat zostanie zakończony.

Z Niemcami też nie rozwiązaliśmy wszystkiego w jeden dzień.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@prawiedobrze: leży 80 lat gdzie przez 20 lat miałeś spokój i nikt się tym nie zajął, czas już był wcześniej na te gesty wg mnie, zwłaszcza obecnie gdy dużo Ukraincow przyjechało do Polski powinno być ultra istotne przypominanie takich kwestii aby potem one nie były zapomniane. Zobacz chociażby post ambasady Ukrainy na Facebooku, oni jeszcze 100 albo 200 lat potrzebują na to wygląda, bo według nich mordowały straszliwe czasy, to tak
leży 80 lat gdzie przez 20 lat miałeś spokój i nikt się tym nie zajął,


@Jurigag: Bo Ukraina wciąż była pod butem ruskich i tam był ruski rząd, a ruskim nie na rękę jest żebyśmy się z Ukraińcami dogadali więc było to torpedowane i odpowiednia propaganda też to podgrzewała między nami. Kilka lat temu Janukowycz poleciał w #!$%@? i dopiero teraz mamy z kim rozmawiać. Problem w tym, że Ukraina ma
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@prawiedobrze: Ja tam uważam, że taki Melnyk się rozpędził i pokazał prawdziwą twarz typowego Ukraińca, którą teraz skwapliwie chowają i się chcą z nami bratać, bo im jesteśmy potrzebni.
Niechby tylko jakieś inne państwo wskoczyło w drabinkę dotacji, to tego ujadającego ambasadora by nawet nie ruszyli, tylko w obecnej sytuacji "heh głupio wyszło".
@prawiedobrze: nie zgodziłbym się z możliwym rozpracowaniem tematu gdy ambsada ukrainy w polsce wrzuca że to był straszliwy czas który zamordował ludzi, także tak jak wyżej napisałem - za naszego życia to raczej się nie stanie, ani naszych dzieci
@prawiedobrze: https://www.facebook.com/AmbasadaUkrainywPolsce/posts/pfbid0QPNHvY4WfDzrAjEfqwZjP7NvnbNqkNMS6zFMTdr2ERWpCPgCJC3FoA6eY92XWuPzl?__cft__[0]=AZUuAWNi57Itx4-2bRHm9Bqw9WPmSd5287TlkjSDMXVwHYX4lEJF37XcBFLOYUDRhz0jSsc-GhVapShpv9reVB-a8wjNlNGCFsP5yiBxYTimS9c4mUpABGWovAv0wbE2CUrAvz0kw8-xi9OF94gkEOByGXCAnpeoPevDzSAOLEg&tn_=%2CO%2CP-R

ale tak to po części masz rację, jakoś tam trafiają do mnie te argumenty, jedynie tyle że tej sprawy się nie rozwiąże imho w najbliższych latach, bo widać w jakim tkwią rozumowaniu o tym obecnie