Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy pójście na aplikację jest lepszym wyjściem niż #praca w dziale AML/KYC/Compliance lub jako in-house w jakiejś firmie (pomijając oczywiście mordownie typu #big4)? Rozważałam na początku aplikację, jednak to kolejne lata edukacji, a co najgorsze pracy często za minimalną jako aplikantka. Obserwuję od pewnego czasu duże zapotrzebowanie na sektory #aml #kyc #compliance gdzie stawki wydają się być bardziej „godziwe”. Jakie wy macie doświadczenie? Oczywiście, pomijam tutaj aplikacje związane z KSSiP oraz adwokacką. #prawo #korpo #studia

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62cb2c5fc994fbfef8325e40
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania: Jaką aplikację rozważasz? Notarialną, komorniczą?

W przypadku adwokackiej czy radcowskiej w Compliance wyciągniesz na start więcej, ale jeszcze więcej wyciągniesz tam mając skończoną aplikację. Pomyśl o połączeniu obu opcji - praca w Compliance, patron "na papierze", zajęcia są AFAIR 2 razy w tygodniu, dogadaj się z pracodawcą żeby Cię zwolnił, albo uczęszczaj na nie "w kratkę", o ile obecność nie będzie rygorystycznie sprawdzana. Wszystko to naturalnie przy założeniu, że będziesz
@AnonimoweMirkoWyznania: jeśli odpowiada ci praca na etacie w długiej perspektywie czasowej i uważasz, że odnajdziesz się w klimacie korpo to idź w to (bo są ludzie, którym specyfika korpo nie specjalnie odpowiada - ja się do takich zaliczam na przykład).
Tak samo jeśli nie czujesz danej działki i nie jesteś na jakąś konkretną ukierunkowana, a w której w korpo raczej nie podziałasz (np. karnista) to też jak najbardziej.

Poza tym jak
@AnonimoweMirkoWyznania: Możesz w trakcie aplikacji pracować jako compliance, nie ma z tym problemu. nie musisz też tyrać w kancelariach. Spokojnie dostaniesz zgodę na pracę w korpo jako compliance niezależnie od wybranej aplikacji (adw. rp.r). Moje doświadczenie jest takie, że łatwiej załapać się do sensownej pracy jako compliance i więcej w tym zarobisz na początku kariery. Wybór zależy od tego co chcesz w życiu robić. Jeśli idziesz po kasę to zanim jako
@Derezzed: kasa to nie wszystko, jednak wiem jaki komfort psychiczny ona daje. Zastanawiam się tez nad ścieżka podatkowa, spróbuje swoich sił na stażu żeby wogole sprawdzić czy jest to interesujące. Tam kasa jest chyba najlepsza z możliwych po tym kierunku i w ciągu trzech lat (okres apki) jest się wstanie zarabiać konkretne pieniądze. Sektor finansowy to jednak finansowy.