Wpis z mikrobloga

Zwracam uwagę, że ci sami ludzie, którzy atakują Polaków za pamięć o Wołyniu w rocznicę, bo to było 100 lat temu i nikogo to już nie obchodzi i pewnie płaci tobie Putin, ciągle wytykają Polakom fałszywe zbrodnie w Jedwabnem, współudział w Holokauście, jakieś morderstwa żołnierzy wyklętych na Żydach itd. I przyklaskują kiedy Żydzi postawią przed sądem jakiegoś 90-letniego strażnika z obozu koncentracyjnego, bo sprawiedliwości stało się zadość, a kiedy na Ukrainie stawiają pomniki "bohaterom" z UPA i nazywają po nich ulice, to mądrzejsze nie wspominać, a właściwie to Polacy mordowali Ukraińców i powinniśmy przeprosić.

Wiadomo, klasycznie, kiedy umiera ktokolwiek inny, to jest metafizyka, spotkanie z najwyższym, a kiedy Polak, to jak pies, śmierć jak śmierć, zwykła biologia. Każdemu innemu narodowi wolno upamiętniać historię, ale Polakom to nie wypada, wstyd, martyrologia i zacofane trzymanie się przeszłości. Za niedługo rocznica Powstania Warszawskiego i będzie to samo, jak co roku: wstyd na literalnie cały świat, hańba, głupie polaczki, a w ogóle to powstańcy byli antysemitami i mordercami.

#ukraina #wolyn #lewackalogika #bekazlewactwa #4konserwy
  • 29
  • Odpowiedz
a ja zwracam uwage że 90% ludzi którzy dziś są niezwykle wzmożeni patriotycznie wołyniem rok temu czy dwa lata temu miała zamkniętą morde dziwnym trafem. Łatwo sprawdzić w archiwum.

Czyli wielcy prawicowi patrioci wychodzą z jamy z okrzykiem wołyń idealnie wtedy gdy to jest na ręke putasowi. Kretynizm czy kopiejki?
  • Odpowiedz
@thorgoth: co roku jest na ten temat głośno nawet prezydent jechał na wołyń i cały rząd pisu zapalić znicze dla ofiar. Tylko teraz od pewnego czasu temat ucichł z powodu wojny na ukrainie, po to aby umocnić solidarność z ukrainą która otrzymuję od nas pomoc a w zamian nie dostajemy nic nawet przeprosin za wołyń bo przecież cały rząd na ukrainie popiera swojego bohatera.
  • Odpowiedz
@ibilon jako Polak, mam prawo a nawet i obowiązek bardziej się #!$%@? na to, że w moim narodzie wszy niż na wszy w innych narodach.

Jak to pisał Tuwim:

Polak – bo przejąłem od Polaków pewną ilość ich wad narodowych. Polak
– bo moja nienawiść dla faszystów polskich Jest większa, niż
  • Odpowiedz
a ja zwracam uwage że 90% ludzi którzy dziś są niezwykle wzmożeni patriotycznie wołyniem rok temu czy dwa lata temu miała zamkniętą morde dziwnym trafem.

Czyli wielcy prawicowi patrioci wychodzą z jamy z okrzykiem wołyń idealnie wtedy gdy to jest na ręke putasowi. Kretynizm czy kopiejki?

@thorgoth: Bo rok temu nie było armii antypolskich szurów, którzy na każdą wzmiankę o Wołyniu pluli jadem i wyzywali od rosyjskich agentów. To oni
  • Odpowiedz
co roku jest na ten temat głośno


@plugan120: nie tutaj. Rok temu były 2 znaleziska i góra kilkadziesiąt osób zainteresowanych tematem. Teraz nagle wielcy patrioci doznali olśnienia i przebudzenia. Śmierdzi flanelą zawijaną na stopę
  • Odpowiedz
Zwracam uwagę, że ci sami ludzie, którzy atakują Polaków za pamięć o Wołyniu w rocznicę, bo to było 100 lat temu i nikogo to już nie obchodzi i pewnie płaci tobie Putin, ciągle wytykają Polakom fałszywe zbrodnie w Jedwabnem, współudział w Holokauście, jakieś morderstwa żołnierzy wyklętych na Żydach itd.

@ibilon: Jakieś przykłady, czy ta korelacja istnieje wyłącznie w Twojej głowie?

Czym innym jest upamiętnienie, a czym innym wykorzystywanie tego w
  • Odpowiedz
@ibilon: Czemu tak wiele osób nie chce pamiętać o zbrodni na Polakach, której wypiera się państwo, które go dokonało i do dziś nie przyznało że była to zbrodnia... Mówię oczywiście o Obławie Augustowskiej przeprowadzonej przez NKWD.
  • Odpowiedz
@ibilon: 1. Ja o Wołyniu pamiętam i teraz w rocznicę to normalne, że się o tym wspomina. Ale po 24 lutego to non stop się przewija w internecie. Jakoś częściej niż wcześniej. To budzi podejrzenia. A jakoś w rocznicę deportacji Polaków na wschód, akcji polskiej czy Katynia ledwo co mignie.
2. Powstanie Warszawskie było bardzo głupim pomysłem i nikt mi nie wmówi czegoś innego. Inna sprawa, że pamięć się uczestnikom
  • Odpowiedz
Zwracam uwagę, że ci sami ludzie, którzy atakują Polaków za pamięć o Wołyniu w rocznicę


@ibilon: Nikt gamoniu nie atakuje nikogo za pamięć o ofiarach. Za nawoływanie do rozliczania obecnie żyjących Ukraińców za zbrodnię sprzed 80 lat i powiązywanie z tym obecnej sytuacji politycznej już tak.
  • Odpowiedz
@ibilon: Ja wypominam tą przedziwną schizofrenię prawactwa: Jestem patriotą więc pamiętam o Wołyniu a jednocześnie jestem patriotą i działam na rzecz państwa stanowiącego jedyne realna dla Polski zagrożenie wspierając russką narrację i hejtując ukraińców, którzy jako jedyni stoją między nami a tym zagrożeniem. Ale co tam, jaki kraj tacy "patrioci"...
  • Odpowiedz
Nikt gamoniu nie atakuje nikogo za pamięć o ofiarach. Za nawoływanie do rozliczania obecnie żyjących Ukraińców za zbrodnię sprzed 80 lat i powiązywanie z tym obecnej sytuacji politycznej już tak.

@prawiedobrze: To polecam poczytać komentarze w tym wpisie: https://www.wykop.pl/wpis/66596661/1-2-ukraina/

Przecież to właśnie ci przeciwnicy pamięci o Wołyniu powiązują go z obecną sytuacji polityczną. Dla nich każda wzmianka o Wołyniu to atak na Ukrainę i niezaprzeczalny dowód o agenturalności na rzecz
  • Odpowiedz
Ja wypominam tą przedziwną schizofrenię prawactwa: Jestem patriotą więc pamiętam o Wołyniu a jednocześnie jestem patriotą i działam na rzecz państwa stanowiącego jedyne realna dla Polski zagrożenie wspierając russką narrację i hejtując ukraińców, którzy jako jedyni stoją między nami a tym zagrożeniem. Ale co tam, jaki kraj tacy "patrioci"...

@jaroslawt: Obchody rocznicy Rzezi Wołyńskiej to "rosyjska narracja" i "hejtowanie Ukraińców"? A obchody wybuchu Drugiej Wojny Światowej to "hejtowanie Niemców" i
  • Odpowiedz
Zwracam uwagę, że ci sami ludzie, którzy atakują Polaków za pamięć o Wołyniu w rocznicę


@ibilon: Zwracam uwagę że rok temu nie pamiętali o tym, a w roku w którym Putin opłaca takie treści nagle sobie przypomnieli.
  • Odpowiedz