Wpis z mikrobloga

Planuję mój wielki powrót w Tatry w tym tygodniu. Jakie trasy całodniowe/dwudniowe polecacie na początek z Zakopanego? Kondycję mam niczego sobie, dość szybkie tępo wędrówki. Doświadczenie w górach też chociaż bardziej po Beskidach, a wiadomo ze to inny kaliber niż Tatry. #tatry #gory #trekking
  • 10
@hipokampO_o czerwone wierchy, najbardziej podobne do beskidów. Możesz iść na szpiglas z doliny 5 stawów, możesz iść z kuźnic na zawrat i ocenić jak się czujesz na trudnym terenie, jeśli dobrze to dalej na świnice a jak jeszcze słabo to zejść spokojnie do dp5s, kościelec też spoko, dość trudny.
@hipokampO_o:
Ja ostatnio pyknąłem trasę fajną jednodniową, ok. 35 km i jakieś 2 200 m up.
Zakopane -> Dolina Małej Łąki -> Kopa Kondracka (wcześniej można wejść na Giewont, ja ominąłem bo dużo ludzi) -> Kasprowy Wierch -> Beskid -> Świnica -> Murowaniec -> Zakopane.

Trasa o tyle fajna, że jeżeli nie będziesz miał mocy w którymś momencie to jest wiele zejść, chociażby z Kopy Kondrackiej na Halę Kondratową, czy dalej
Pobierz Mikeymw - @hipokampO_o: 
Ja ostatnio pyknąłem trasę fajną jednodniową, ok. 35 km i j...
źródło: comment_1657616092taE5OcQ6Tso3dFEccFc26h.jpg
@hipokampO_o nie spotkałem się z tym, pewnie mówisz o tym związku wsi który szabruje drewno w TPN, albo o Gubałówce. Na znakowanym szlaku nikt nie może tak robić i ja bym to zgłaszał do tpn.
Natomiast w tamtym sezonie spotkałem się z częstymi kontrolami biletów do parku i strażnicy pisali mandaty...
@hipokampO_o:

Jak Ty to prze..biegłeś w 8h? :D


Strava pokazuje moving time, więc sam czas przejścia bez przystanków. Z przystankami (baton na kopie Kondrackiej, siku i kupno wody na Kasprowym, odsiedzenie z pół h na Świnicy, dużo piwa w Murowańcu) wyszło 13h 37min. Więc przerwy solidne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co do czasów z map czy znaków na szlakach to zawsze wychodzi dużo szybciej, więc jak masz