Wpis z mikrobloga

@Magma1: oczywiście, że lepiej sprzedawać towar szybciej niż wolniej. Po co mi piszesz coś o czym wiem? Nie zmienia to faktu, że kiedy sytuacja rynkowa jest gorsza ten proces sprzedaży można wydłużyć. A jak bardzo - mówi o tym wykres powyżej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Zdradzę ci jeszcze tajemnicę XD. Teraz w ofercie mają 50k mieszkań a sprzedali 9k. Co za drugi kwartał powinna dać wynik około 5.5 kwartału.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@pastaowujkufoliarzu: no nie tożsame xd. Ty sugerujesz, że deweloperzy nie będą sprzedawać taniej tylko ograniczą sprzedaż XD. A na wykresie właśnie ci wskazałem dołek cen ( niby wtedy kiedy tak nie chcieli sprzedawać XD)
  • Odpowiedz
przecież ten proces się wydłużył, bo nie ma chętnych i zdolnych kupić mieszkania, nie dlatego że deweloper chce trzymać swoje mieszkania


@Magma1: I co z tego wynika? Istotne jest, że ten proces może się wydłużyć o tyle i nie stanowić jednocześnie zagrożenia dla kondycji finansowej przedsiębiorstwa.
  • Odpowiedz
@pastaowujkufoliarzu: Nie wiem o co się tak spinacie skoro jest dobrze.

Jak wszedłeś w deweloperkę 5 czy 10 lat temu to na pewno masz zapasy i jesteś w lepszej sytuacji niż 99,5% społeczeństwa, martwić mogą się Ci co tematem się zainteresowali w 2021 bo oni rzeczywiście mogą utopić :/
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pastaowujkufoliarzu: jprd nie mogę z was XD. Najpierw wklejasz jakiś wykres XD na tezę z dupy. Potem wyjaśniam cię, że w tym historycznym wolnym sprzedawaniu był dołek cen. Potem prezentuje ci najnowsze dane których ten wykres jeszcze nie ujmuje. A ty zaczynasz przeskakiwać na jakieś inne dane z dupy. Dlaczego ty się koleś tak oszukujesz.
  • Odpowiedz
Ty sugerujesz, że deweloperzy nie będą sprzedawać taniej tylko ograniczą sprzedaż XD. A na wykresie właśnie ci wskazałem dołek cen ( niby wtedy kiedy tak nie chcieli sprzedawać XD)


Skąd założenie, że strategia sprzedażowa deweloperów będzie wyglądała identycznie? - to raz. A druga sprawa to, że dołek samej średniej cen jest kiepskim narzędziem analitycznym, bo jest podatny na zniekształcenie doborem mieszkań do średniej. Na przykład kiedy sprzedaje się więcej gorszych mieszkań (słabsza
  • Odpowiedz
Jak wszedłeś w deweloperkę 5 czy 10 lat temu to na pewno masz zapasy i jesteś w lepszej sytuacji niż 99,5% społeczeństwa, martwić mogą się Ci co tematem się zainteresowali w 2021 bo oni rzeczywiście mogą utopić :/


@MG78: Niech się martwi kto się ma czym martwić. :) Ja tylko podaję dane, interperetuję je i piszę co moim zdaniem nastąpi. Jak to na forach.
  • Odpowiedz