Wpis z mikrobloga

Kalorii tu w ciul i jeszcze trochę ale nawet nie podejmuje się liczenia. Ja uwielbiam jedzenie w tym stylu, miesza się zimne i ciepłe, łagodny jogurt z aromatyczną ndują. Kto jej nie zna a ma pod ręką dobry mięsny to bardzo polecam spróbować. A robi się to tak:
-Niewielkiego bakłażana pokroić w plasterki max 1cm grubości i usmażyć na oliwie. (Nigdy nie bawię się w solenie i odstawianie i w życiu mi się nie trafił gorzki bakłażan)
- 3 ząbki czosnku, natkę pietruszki z kilku gałązek i szczyptę soli utrzeć w moździerzu, dodać łyżeczkę oliwy i wymieszać
- na patelnię gorącą po bakłażanach wrzucić ok 50g nduji (pikantna, paprykowa, tłusta włoska kiełbasa, można zamienić na chorizo albo chrupiący olej chili jak ktoś woli bez mięsa), i chwilę przesmażyć, opcjonalnie podlać oliwą
- na talerzu rozsmarować zimny jogurt grecki, ułożyć usmażonego bakłażana, polać mieszanką pietruszkowo-czosnkową i ndują. Posypać pietruszką i mielonym pieprzem

Zapraszam również na instagrama ziemniakizostaw
I bloga ziemniakizostaw
I wspierania mnie przez buycoffee.to
ziemniakizostaw

Miłego dnia ()

#keto #gotujzwykopem #ziemniakizostaw
Pobierz c.....i - Kalorii tu w ciul i jeszcze trochę ale nawet nie podejmuje się liczenia. Ja...
źródło: comment_1657461049NodQyxdHYsP5eJ56BZtjxU.jpg
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@hoszin: masło orzechowe + śmietana 36% + jakiś ostry sos + sos sojowy/sos z pieczenia mięsa

Śmietanę i masło orzechowe podgrzewaj delikatnie na małym ogniu, aż całość będzie gładka, dodaj sosu z pieczenia żeby podbić umami i dopraw do smaku czymś ostrym.
( ͡° ͜ʖ ͡°)