Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mireczki i Mirabelki. Mam współdzielony balkon oddzielony pleksi. Jestem nałogowym palaczem papierosów( niestety) mam sasiadke obok która tego nie toleruje mówiąc ze ten dym jest u niej w mieszkaniu i jest alegiczka. Gdy pójdę zapalić trzaska drzwiami by znać o tym ze to jej przeszkadza. Dzwonilem do spółdzielni zapytac sie o regulamin czy palenie na balkonie jest dozwolone czy nie, usłyszałem ze mozna palic na balkonie papierosy. Pytanie brzmi czy może mi coś zrobić? Jest jakis przepis karny? I najważniejsze pytanie co robić? Olewać to i palić nornalnie? Móze ktoś tu jest ogarnięty w tej kwestii:) pozdro!
  • 364
@lukaszos: satysfakcjonujące grillowanko. Malo rzeczy mnie tak #!$%@?ło jak palacze na balkonach obok/pod wynajmowanego mieszkania. I te argumenty, że przeciez mój balkon xD

Powinna za każdym razem jak palisz odpalać głośniki na balkonie z wieśniacką muzyką albo otwierać puchę tych fermentowanych śledzi z wiatrakami skierowanymi w twoją stronę.
Ojoj, nie ma faktycznych argumentów w orzecznictwie ani żadnym akcie prawnym?


@fazonun: Są wyroki na podst. 144 kc. Ale pewnie Ty potrzebujesz konkretnego wyroku w sprawie jarania szlugów na balkonie.

Masz tu i się #!$%@? już:

Sygn. akt II Ca 116/17

Zatem rozważając interes obu stron procesu (a nie tylko interes pozwanych), w kontekście normy art. 222§2kc w zw. z art. 144kc, należało przyjąć, iż powódka nie ma obowiązku aprobowania takich
Tak się sracie o ten dym papierosowy od sąsiada ale czy ktoś może mi udowodnić że te kilka % dymu z papierosa kilka metrów dalej które dociera do nozdrzy sąsiada faktycznie mu szkodzi? (Poza nieprzyjemnym zapachem który jest kwestią subiektywną).
@staryhaliny:

Ale pewnie Ty potrzebujesz konkretnego wyroku w sprawie jarania szlugów na balkonie.

No, skoro 70% Polaków nie pali nawet okazjonalnie, to jakieś POWINNY według ciebie być, prawda?

Mimo to, super, że przywołujesz II Ca 116/17, są tam wyliczenia z których możemy korzystać:

Ponadto zwrócić należało, iż biegły sądowy stwierdził, iż w przypadku kurnika prowadzonego przez pozwanych dochodzi do 62% w skali roku przekroczenia średniego stężenia odorów, tj. równego lub większego