Wpis z mikrobloga

@Mocarz888 u mnie trwa już 2,5 miesiąca, objawia się najczęściej pieczeniem w nadbrzuszu około 2-3 godziny po posiłku. Czasami jest lepiej a czasami gorzej, teraz będę stosować takie coś jak mastika, podobno pomaga.
@Mocarz888: hej i jak sobie radzisz? Ja od marca walczę z zgagą i niestrawnoscia, gastro wyszło w miarę ok delikatny refluks oraz Zapalenie żołądka chociaż dalej czekam na wyniki z wycinku. IPP biorę praktycznie od 4 miesięcy i bez rezultatu, boje się ze się nabawić od tych tabletek problemów. Zmieniłem dietę odstawiłem alko i słodycze i fastfoody ale nic to nie dało
@Undying: jakie dawki bierzesz ipp? Ja biore 2x po 20mg mesopralu, rano i wieczorem. Teraz juz mija 40 dzien (6 tydzien) i dopiero po 4 tygodniu cos ruszyło i było lepiej, ale jak zjem cos niezdrowszego to znowu mnie ssie wiec nie wiem, jeszcze nie skonczylem brac wiec nie chce mowic, ze nie pomogło w ogóle, a jak skoncze to zrobie gastroskopie i zobaczymy. Po tym czasie brania troche mnie zaczyna
@Mocarz888: Najpierw brałem 20mg omeprazolum na czczo rano, objawy nie przeszły wiec lekarz ogólny i kazał brać 20mg rano i 20mg wieczorem przez 2 tyg, również objawy nie przeszły, może podczas brania było lepiej ale po zaprzestaniu wracało, później znów lekarz i badanie na helicobacter - wynik negatywny. Znów recepta na 20mg rano na czczo i skierowanie na gastro. Gastro pokazało niedomykajacy się ten cały przełyk (lekki refluks) i czerwone plamy
@Mocarz888: Po każdym możliwym posiłku delikatna zgaga (im bardziej tłusty tym większa), natarczywe odbijanie się, silna niestrawność (ciagle mam wrażenie ze posiłek się zatrzymał w przełyku), i czasem ból gardła ale to z powodu zgagi
@Mocarz888: u mnie stwierdzono na gastro zapalenie żołądka st 2 bez bakterii hp, brzuch mega boli taki nabrzmiały, ból jak przy mocnej głodówce ciągły ale zjedzenie nic nie pomaga, mecze się już ponad miesiąc kiedyś były jakieś objawy ale szybko przechodziły, dostałem dexilant 60mg rano i wieczorem ten silniejszy, teraz dołączyłem jeszcze ranigast, Rennie, gastroalg po południu, poprawa jest da się funkcjonować ale nadal zdarzają się pory gorsze. Dodatkowo dieta tylko