Wpis z mikrobloga

@szurszur: jedyną przeszkodą w przyjaznych stosunkach z Białorusią jest Baćka i jego kompanii, wielkich historycznych dram nie ma, jest wręcz przeciwnie bo Białoruś w uproszczeniu to taki odłam Polskości mówiący po "rosyjsku". Z Ukrainą tak łatwo już nie jest bo zatargi historyczne mają swoje korzenia już w I RP i trwają do dziś. Jeżeli Ukraina rzeczywiście chciałaby zostać naszym przyjacielem to dożyła by do szybkiego pojednania, ustaliła kto był zbrodniarzem a
@Leniek: Otwarcie też mówią o tym, że lepiej, żeby Białoruś była pro europejska, bo będzie stanowiła strefe buforową przed Rosją. W tym układzie jaki mamy teraz, jest nią Polska. Baćka gdyby otworzł się na europę, to by miał taką sytuacje jak Ukraina, także dlatego tak to wygląda, że "trzyma" z Putinem. Gdyby faktycznie był w niego ślepo zapatrzony, to by już dawno posłał swoje wojska na "pomoc".
Należy pamiętać, że zbrodnie Ukraińców podczas II WŚ to nie tylko Wołyń ale różne miejscowości w całej Polsce


@Dejwi996: twierdzisz, że Wołyń nie był jedyną miejscowością w której doszło do mordów?
@Leniek: Nie generalizowalbym tak. Przez korwina i Brauna nie wrzucalbym wszystkich do jednego wora. Korwin szuka dymów, bo liczy, ze zwroci na siebie uwagę, a Braun jest po prostu odklejony. Uklad, w ktorym Bialorus nie sympatyzuje z Rosja jest dla nas korzystny, bez wzgledu nsa to kto tam rządzi. Łukaszenka to problem Białorusinów, nie nasz.
jedyną przeszkodą w przyjaznych stosunkach z Białorusią jest Baćka i jego kompanii, wielkich historycznych dram nie ma, jest wręcz przeciwnie bo Białoruś w uproszczeniu to taki odłam Polskości mówiący po "rosyjsku". Z Ukrainą tak łatwo już nie jest bo zatargi historyczne mają swoje korzenia już w I RP i trwają do dziś.


@Dejwi996:
Twierdzisz, że z Białorusia nie ma zatargów historycznych? Mylisz się.
To my nie mamy pretensji do Białorusi i
@szurszur: nie zgodzę się z tobą, jestem z "wschodu", mieszkałem z kilkoma Białorusinami i każdy z nich miał przyjazny stosunek do naszego państwa i nas Polaków. Narzekali dużo na Baćkę i liczą, że reżim w końcu upadnie. Rozmawialiśmy dużo o historii i było czuć dumę z wspólnej historii, nie było w ich wypowiedziach niechęci do I RP, dodatkowo wielu polskich bohaterów to Białorusini. Nie ma co porównywać zbrodni naszych na Białorusinach
mieszkałem z kilkoma Białorusinami i każdy z nich miał przyjazny stosunek do naszego państwa i nas Polaków


@Dejwi996: Polska i Polacy w sondążach sympati robionych wśród Ukrianców sa w czołowce lub top 1. Na 1 w Białorusi na pewno nie jestęsmy. A kampania antypolska sie tam rozkreca i bedzie przynosić skutki.
Skala zbrodni inna, ale propagnadzie na Białorusi to nie przeszkadza, a to ona ludzi urabia.