Wpis z mikrobloga

@Mari_anna: zrób A i kup coś z większą pojemnością używanego, raz że czegoś tam na kursie się nauczysz i to nie na swojej maszynie więc nie będzie szkoda jak spadnie, dwa że jesli już te 10k możesz poświęcić to łatwiej będzie Ci znaleźć coś niezajechanego wliczając w planowany budżet kurs. A jak się odwidzi to trudno, prawko zostanie. ¯\_(ツ)_/¯
@Mari_anna: to jak jesteś w trakcie kursu to szukaj do tych 600ccm, ceny 125 są relatywnie wysokie właśnie z racji tego że nie trzeba mieć uprawnień. Takie maszyny jak er5/gs500 są pancerne przy odpowiednim podejściu do ich serwisu i na pewno cie nie przerośnie ich kierowanie. A 125 to małe silniczki które żeby utrzymywały prędkości drogowe działają raczej przy górnej granicy swoich obrotów więc będą już często wymęczone, z drugiej strony
@Mari_anna: Może ma ktoś doświadczenia z husqvarną svartpilen 125 albo z podobnym stylistycznie sprzętem - bliżej cafe. Wiem, że budżet nie ten ale skoro pojawił się taki temat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mari_anna: jeśli nie masz pojęcia o motocyklach i nie masz znajomego w temacie to do tych 10k na twoim miejscu kupiłbym jakiegoś nowego chińczyka. Ja tak zrobiłem i nie żałuję bo przynajmniej jakąś tam gwarancję mam a przy używce to różnie bywa tym bardziej że człowiek dopiero zaczyna zabawę z jednośladem. Najlepiej jedź do salonu przymierz każdy motocykl i stwierdzisz wtedy na którym się najlepiej czujesz i jaka pozycja ci odpowiada.
@Mari_anna: honda CBR 125, wersja mniejsza jc39 lub większą jc50, lekki motor i nie drogi, na początek polecam kupić coś z crashpadami albo od razu po zakupie kupić i zamontować, wywrotki na początku jeżdżenia to normalka dla jakaś ochrona się przyda. Osobiście kupiłem Yamahę yzf r125 bo honda przy moim wzroście za mała jest i jak na początek fajny sprzęt.
@Zielony34: mam nadzieję że z serwisem będzie ok. Póki co miałem problem z elektryką ale sam sobie to zrobiłem, natomiast w kwestii części to chyba prawda, bo jeszcze mi przedniej lampy nie ściągnęli (jest do wymiany) i trwa to już 2 miesiące
Romet ADV 125 - tani, części tanie jak do roweru, nie ma co się #!$%@?ć tam, nie będzie szkoda, gdy ewentualnie sie wywróci, łatwo sprzedać bo jest tani i nie trzeba wydawać 12k na moto, którego potem będzie problem sprzedać.

Moja jeździła, zrobiła prawko, łatwo sprzedała, polecam.