Wpis z mikrobloga

@liczysiecharakter: na 5k netto bez doświadczenia zbytnio bym nie liczył (no chyba, że zajebiście znasz język obcy). Znajoma po studiach przeprowadziła się do Warszawy, miała pół roku doświadczenia i dostała na start 3k netto.

Znajomy w Krakowie dostał na start ok. 4k netto bez doświadczenia, ale wydaje mi się, że on szefowi ciągnie pałę, bo pracuje kilka godzin dziennie xd

Głównie zależy, kto Cię zatrudni. We Wrocławiu jedna bardzo znana kancelaria
@liczysiecharakter: zależy co umiesz xd

ja na wnioskach, gdyby była ciągłość klientów, mógłbym dla kancy zarabiać 12-20k brutto miesięcznie, ale mam problemy ze znalezieniem roboty, bo nie mam statusu aplikanta. Dodatkowo w upadłościach dupą wciągam większość profesjonalnych pełnomocników, ale nie ma jakoś dużo osób, która się tym zajmuje, a jak już ktoś się zajmuje, to często jest to robione na #!$%@? (w szczególności gówno kancelarie od upadłości konsumenckich), a nawet czasami
@SlepyBazant: bardziej chodzi o konkurencję, masa ludzi kończy prawo, więc jest duża konkurencja i dużo osób skłonnych pracować za mniej. a co do zarabiania dla kancy to mówisz o godzinach, które billujesz? one są jakoś inaczej liczone dla studenta, aplikanta i prawnika po aplikacji?
@liczysiecharakter: generalnie najwięcej zarabia pełnomocnik, później aplikant, a na końcy praktykant/student. Ale to własnie też zalezy, gdzie trafisz. Może być tak, że możesz szefowi przynosić miesięcznie 10k netto, a on nie chce Ci dać wynagrodzenia powyżej minimalnego ¯\_(ツ)_/¯

tak, jest konkurencja. W tym tygodniu byłem na dniu próbnym, na rozmowie okazało się, że to nieodpłatna praktyka XD z ciekawości poszedłem na jeden dzień i się okazało, że kancelaria januszex szukająca darmowej
@liczysiecharakter: Idąc nazwami kancelarii: Rymarz Zdort, CMS, SKS, WKB, JDP, Dentons (ale w korpo, w liti jest gorzej), DWF i masa innych, trzy literowych kancelarii z czołówki rankingów Chambersa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W każdej z tych kancelarii zarobki dla aplikanta II i III roku powyżej 10k na fakturę są jak najbardziej osiągalne.

@SlepyBazant: Jak chcesz dobre praktyki (zaznaczam praktyki xd) to dawaj na priv, u
@Sandtuj:

Będę operował kwotami + VAT lub też brutto na UZ (wówczas to zaznaczę). Nigdy się nie interesowałem UoP i nie wiem jak to kancelarie przeliczają.

Adwokat/ r.pr. - od 6k do 50k. Przy czym "normalna" osoba w większej kancy to 12-20k

Aplikant - od 3/4k do 15-16k. Przy czym kwoty powyżej 12k to osoby jebiące po 250h w M&A w największych podmiotach. Jednak aplikant w Wawie wyciągnie 10k + VAT.