Wpis z mikrobloga

jestem nowy jeśli chodzi o systemy do monitorowania glikemii i nie wiem czy czegoś nie rozumiem albo źle robię, ale przedłużanie libry jest chyba pozbawione sensu. Drugi dzień po przedłużeniu i rozbieżność wyników jest ogromna, z palca 160, libra pokazuje mi 60
tak ma być? coś robię nie tak?
#cukrzyca
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AdamSmasher: Ostatnie 3 sensory mam identyczny problem jak Ty... Coś musieli zmienić, bo wcześniej wszystko dobrze działało. Mam jeszcze jeden sensor i jeden już założony - 8 dni do końca. Jak po przedłużeniu dalej będzie tak źle pokazywał, to przechodzę chyba z libre na dexcom.
  • Odpowiedz
@AdamSmasher: samo przedłużenie nie ma znaczenia, po prostu sensor przestał działać. Różnica raczej zbyt duża, żeby to była kwestia kalibracji, o ile miałeś stabilny cukier z palca. Popróbuj różnych sposobów podklejania: taśma kinezjologiczna / takie krążki w sklepach / Suprasorb F. U mnie ten ostatni najlepiej się sprawdza i sensory trzymają 29 dni. Dexcom z kolei u mnie padał po 6-7 dniach.
  • Odpowiedz
@AdamSmasher: Wczoraj przedłużałem ostatni sensor i po przedłużeniu miałem problemy z oficjalną apką, bo wysypywała się przy starcie z komunikatem "błąd połączenia z serwerem". Pobrałem z internetów xDrip+ va1 i elegancko działa mi z nią sensor, praktycznie nie ma różnicy w wynikach, można kalibrować wynikami z krwi.
Trochę żałuję, że wcześniej jej nie sprawdziłem, bo już kupiłem zestaw dexcom na 3 miesiące, a można było przycebulić jeszcze przedłużaniem libre. No
  • Odpowiedz