Wpis z mikrobloga

Sąd Konstytucyjny w Słowenii uznał brak równości małżeńskiej za niezgodny z konstytucją!
W związku z czym Słowenia legalizuje małżeństwa homoseksualne, oraz adopcję dzieci przez pary homoseksualne.
Słoweńskie władze dostały pół roku na zmianę prawa. Zanim do tego dojdzie, sytuację reguluje samo orzeczenie.

Orzekając w sprawie dwóch par osób tej samej płci, które zaskarżyły brak możliwości wzięcia ślubu i wspólnej adopcji dzieci we własnym kraju, sąd stwierdził, że:
- braku równości małżeńskiej nie można uzasadnić ani „tradycyjnym rozumieniem małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, ani potrzebą ochrony rodziny”.
- Ponieważ umożliwienie zawierania ślubów parom tej samej płci „nie umniejsza wagi tradycyjnego małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny oraz nie zmienia warunków zawierania ślubów przez pary różnej płci”.

Słowenia jest 32 krajem na świecie i pierwszym krajem dawnego „bloku wschodniego”, który wprowadził równość małżeńską.

( ͡° ͜ʖ ͡°)

#neuropa #bekazprawakow #prawo #lgbt #rodzina #homoseksualizm #europa #4konserwy
saakaszi - Sąd Konstytucyjny w Słowenii uznał brak równości małżeńskiej za niezgodny ...

źródło: comment_1657303036metW5P7MxnrXY4wy2BkIFv.jpg

Pobierz
  • 42
@andrzej-roman

Patologia to patologia ¯_(ツ)_/¯
Obije wiemy, że i u normalnej rodziny może coś pójść nie tak, bo psychika działa całe życie.

Co do dawania pieniądzy na patologie, kaszojady tych ludzi jestem przeciw.
Powinno się odbierać i powinne powstać placówki z prawdziwego zdarzenia, które zastąpią im rodzinę jeśli owa się nie pojawi.
@andrzej-roman

Cóż ktoś mi usuwa wpisy ¯_(ツ)
Więc pozostaje mi nic nie pisać o patologii, parti nieudaczników i o tym, że się nie godzę na adopcję dzieci przez homo czy les.
Właśnie tak wygląda ten świat....
Gówno musi smakować każdemu, a cukierki mają być niezdrowe...

¯_(ツ)

#!$%@? z wami, wolność z nami Moderacja ( ͡° ͜ʖ ͡°)