Wpis z mikrobloga

Ktoś mi wytłumaczy czemu oprocentowanie w tym Toyota Banku jest takie dobre? Są jakieś koszty za prowadzenie tam konta? Co oni robią z tą kasą, że zwrot jest aż 7%? Co to w ogóle za bank, bo pierwsze o nim słyszę, czy on jest legitny i jak coś się #!$%@? to dalej jak w standardowym - środki do 100k euro są zwracane/gwarantowane/ubezpieczone?

#inwestowanie #bank #gielda #lokaty
  • 17
@paulomac: no dobra, a Toyota jako firma jak sobie teraz radzi? Nie orientuję się w branży motoryzacyjnej. Idą w elektryki? Mają dobrą sprzedaż? Jaka jest ich taktyka rynkowa aktualnie? Jaki procent rynku? Prognozy?
@little_muffin: Koncerny samochodowe mają czasami swoje banki, żeby oferować dobre oferty leasingowe/kredytowe, lepsze od konkurencji, która musi w tej sytuacji mieć umowę z bankiem, który też chce mieć swoją marżę. Jak sobie radzi Toyota? Znośnie, ogólnie automotive ma teraz problemy, ale jako koncern całościowo się trzymają dobrze. A co z tymi pieniędzmi robią, to nie mam pojęcia.
@little_muffin: Od lat mają to konto oprocentowane WIBORem. Sam zakładałem je kilka lat temu, jeszcze wtedy przez podpisanie umowy z kurierem. Od tego czasu warunki się pogorszyły. Najpierw było bodajże WIBROR3m + 0.25% do 100k, a powyżej 100k WIBOR3m. Od kiedy WIBOR faktycznie rośnie w kosmos to zaczęli ciąć, aktualnie jest WIBOR3m do 100k i (WIBOR3m - 3%) powyżej 100k. Także widać, że trochę się bronią przed tym dużym oprocentowaniem, ale
@little_muffin: tak obligacje to najbardziej gwarantowany zysk. Bardziej możesz się obawiać banków. Na wypadek bankructwa banku to państwo przychodzi z pomocą - na wypadek chwilowego braku płynności NBP jest pożyczkodawcą ostatniej instancji, a na wypadek bankructwa klienci banków otrzymują środki z bankowego funduszu gwarancyjnego. Jak boisz się obligacji detalicznych skarbu państwa to tym bardziej powinieneś się bać lokat. Na wypadek niewypłacalności państwa złotówka i tak zostanie ostatecznie spuszczona w kiblu i