Wpis z mikrobloga

Czy jest tu ktoś kto studiował archeologię?

Kiedyś będąc w szkole podstawowej bardzo chciałem nim zostać, bo strasznie jarałem się filmami Jurassic park, miałem dużo podręczników o dinozaurach, lubiłem grać na kompie tomb raidera i dziesiątki razy oglądałem Indiana Jones ranem na Polsacie xD

Czy praca archeologa wygląda tak jak u Lary Croft? W sensie, że archeolog jest niezwykle inteligentny, wysportowany, zna pradawne języki, jest panem/panią losu, przemieszcza się w trudno dostępne miejsca i działa na granicy prawa? Jak to wygląda z zarobkami? Lubiliście swoje studia? Czy jest jakieś przeszkolenie z dajmy na to wspinaczki czy przeskakiwania z liny na linę? Albo jakaś akrobatyka?

#studbaza #pracbaza #archeologia #praca #film
Glimpse0fTheFuture - Czy jest tu ktoś kto studiował archeologię? 

Kiedyś będąc w s...

źródło: comment_16571890889cirVgIEkcIbzyOkNeGCGI.jpg

Pobierz
  • 15
@Glimpse0fTheFuture: Jeżeli pójdziesz w doktora i będziesz się serio tym jarał to tak, możesz zwiedzać świat robiąc badania za jakieś granty naukowe. No i zostaje też praca na uczelni.
Ale większość osób kończy na robieniu nadzorów. Zarobki spoko ale to zależy od wysycenia lokalnego rynku i ilości stanowisk w AZP. W wkz będziesz zwykłym urzędnikiem klepiącym papiery. I wtedy nie możesz robić nadzorów bo konflikt interesów. Pojedynczy archeolodzy trafiają do jakiś
Czy praca archeologa wygląda tak jak u Lary Croft? W sensie, że archeolog jest niezwykle inteligentny, wysportowany, zna pradawne języki, jest panem/panią losu, przemieszcza się w trudno dostępne miejsca i działa na granicy prawa?


@Glimpse0fTheFuture:
Tak, pod warunkiem, że jesteś dziedzicem ogromnej fortuny i poświęcisz całe dzieciństwo na naukę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie, to jest totalne zaprzeczenie przygód. Tzn praktyki to przygoda jak tam kto uważa, szczególnie alkoholowa ale sporo się można też dowiedzieć w praktyce gdy przychodzi zetknąć się z tym co widzisz na wykładach na żywo. Z pracą jest trudno ale w Polsce generalnie jest trudno mieć pracę w zawodzie, jeżeli masz determinacje i szukasz to prędzej czy później coś tam sobie znajdziesz. Zależy od uczelni ale generalnie studia te dają duuużo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Glimpse0fTheFuture: moja przyjaciółka jest archeologiem, wyjechała z Polski i zarabia całkiem nieźle. W Polsce co roku na studiach miała praktyki na wykopaliskach (również za granicą), a z tego co mówiła to z pracą w naszym kraju jest bardzo ciężko, jak już jest to słabo płatna albo sezonowa
@Glimpse0fTheFuture: Zacznijmy może od tego, że archeologia nie ma nic wspólnego z dinozaurami. A rzeczywistość wygląda tak, że podejmujesz działalność naukową, czyli zostajesz na uczelni, pracujesz w jakimś muzeum, w PAN-ie lub innej placówce badawczej i po prostu jesteś naukowcem. Realizujesz jakieś projekty badawcze, czasami dostaniesz na to jakieś dodatkowe pieniądze, czasami pojedziesz gdzieś coś kopnąć, ale głównie to siedzisz w bibliotece albo w magazynie z laptopem i piszesz. Kolejna opcja
@ktomizajalnazwy: ale to akurat jej antagoniści najczęściej niszczyli xD A ona ze swojej rezydencji wybierała się ze sprzętem i linką w celu odnalezienia rzadkich artefaktów. Wykorzystywała swój spryt, akrobatykę w celu dostania się do wyższej platformy w danym grobowcu, ewentualnie zabijając groźna zwierzynę jak wilki czy niedźwiedzie. Prawdę mówiąc myślałem,. że ona jest archetypem archeologa...