Wpis z mikrobloga

Pytanie do okularnic i okularników w #poznan

Wiem, że mam małą wadę (coś koło 0,5/0,75, ale nie pamiętam w którą stronę) i chcę się wybrać do okulisty/optometrysty (?), a potem kupić okulary. Jak to zrobić, dokąd pójść i na co zwrócić uwagę, żeby nie przepłacić i dobrze wybrać?

Okulary będą pewnie głównie do kompa, do domu, do samochodu i na spacery z psem. Warto brać fotochromy czy lepiej sobie odpuścić?

No i ogólnie help, to moje pierwsze okulary. Ni mom pojęcia co robię.

#okulary #okulista #zdrowie
peanut_whu - Pytanie do okularnic i okularników w #poznan

Wiem, że mam małą wadę (...

źródło: comment_1657047382z7jZyzdgTamFf1uUQrt65O.jpg

Pobierz
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@peanut_whu: ja mam podobną wadę + astygmatyzm, w Visionexpress w avenidzie był super facet dwa lata temu, najlepsza usługa i okulary to imo lynx, ale tam wyszło bardzo drogo, moją pierwszą wypłatę ze studenckiej pracy tam zostawiłam xD
A jako dzieciak zawsze miałam z Fielmanna, tam dość tanio można było. Ogólnie większość optyków ma opcję 'megatanio' jeśli wybierzesz oprawki z jakiegoś małego wyboru i szkła bez antyrefleksow to możesz się zamknąć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@peanut_whu: jak twoje pierwsze to warto chociaż poprzymierzać w salonie żeby zobaczyć co ci pasuje, Fielmann i Visionexpress to sieciowki i jak powiesz, że zależy ci na niskiej cenie to raczej ci zaproponują dokładnie tą najtańszą opcje, zobacz może akurat to ci będzie pasować
Przez internet problemem jest też szerokość oprawki żeby ci pasowała
@peanut_whu: nie wiem, czy każda wada tak ma, ale u mnie musieli zmierzyć rozstaw źrenic, żeby to później przenieść na okulary. Na recepcie raczej tego nie wpisują.
Ja polecam iść do okulisty (lekarza) zamiast optyka (technika). Mam takie doświadczenia, że tylko lekarz potrafił dobrze dobrać mi szkła. Przy okazji sprawdzisz dno oka, ciśnienie (dokładniejszym urządzeniem niż tym co dmucha w oko) i inne rzeczy.
@peanut_whu: jeśli pracujesz, to przy badaniach okresowych okulista wystawi ci odpowiednie zlecenie w ramach badania, upomnij się tylko. Lekarz na NFZ, albo jak masz jakieś ubezpieczenie z pracy, też powinien ci wystawić coś takiego. Tu akurat jesteś w stanie zaoszczędzić.
Jeśli to ma być tylko do pracy przy kompie to praktycznie najprostsze szkla, ja chyba tylko jedną powłokę mam, coś co teraz w standardzie jest zazwyczaj. Do współczesnych monitorów nie potrzeba
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zielonkanawieki: @apee: @voliereen: dzięki za tak obszerne odpowiedzi, na pewno skorzystam z Waszych rad. Cena to nie jest jakiś priorytet, zwyczajnie nie chciałem dać się naciągnąć, ale słuszna to uwaga, że jednak warto przymierzyć. A co do różnych ulg i dofinansowań, to jako przedsiębiorcy przysługuje mi tylko przywilej płacenia podatków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z tego, co kiedyś się orientowałem, to nie mogę ich wziąć
@peanut_whu: ja Ci zaproponuje mały salon optyczny zamiast sieciowki, ceny lepsze i obsługa podchodzi bardzo indywidualnie, zajrzyj do plusminus optyk na strzeleckiej, ja co prawda mam sporą wadę, i mam już któreś z kolei okulary i tylko tam czułem do tej pory że na prawdę zależało obsłudze na zrobieniu dobrych okularów.
Ogólnie to wchodzisz z ulicy, mówisz czego chcesz, a jak nie wiesz to sobie po prostu przymierzasz oprawki, aż któreś