Wpis z mikrobloga

@wiem_wszystko: No latem to maks 10 minut :D, ja byłem w Chorwacji 7 razy, z czego 3 razy w pierwszej połowie Września i to najlepszy okres dla mnie, temperatury wysokie ale znośne, morze 25 stopni czyli idealnie. Plusem jest to że apartamenty są nawet połowę tańsze. Po powrocie do PL jak oglądałem pogodę w dalsze dni to w 2020r już były opady, w zeszłym roku do końca września pokazywało na aplikacji
@wiem_wszystko: @dawid94_94:

Po pierwsze, to jest ciągle Europa, a nie tropiki. Jesli przyjdzie front z zachodu i zaciągnie oceaniczne powietrze przecież może lać kilka dni, to jest jak najbardziej możliwe w klimacie śródziemnomorskim.
Po drugie - co to znaczy w Chorwacji? Inaczej będzie na Istrii, inaczej w Dalmacji północnej, gdzie się wybierasz, inaczej może być koło Dubrovnika, to długie wybrzeże.
Czasy stałego klimatu sie serio skończyły.
Druga połowa września to
@wiem_wszystko: byłem w okoliach Splitu 10-20 wrzesnia zeszlego roku, wieczorem i rano ciepło, w ciągu dnia upał, jedynie woda już chłodna tylko (chyba ze trafisz na jakies zimne prądy to bardzo zimna). Obstawiam że bliżej października dalszy spadek temperatur ale nadal ciepło