Wpis z mikrobloga

Kiedy brałem kredyt w banku na 440 tysięcy moja rata oscylowała w okolicach 1900 zł. Przewidywałem wzrost do 2500-2700 jako normalna kolej rzeczy. Oczywiście kolejne akcje socjalne i populizm rządu doprowadził do tego że dzisiaj płace 3500 zł miesięcznie a bezczelne propaganda wojenna i inflacyjna każe nazywać mnie kredyciarzem i pijawką :) ten kraj jest nie do życia i pluje sobie w twarz, że stąd nie wyjechałem 10 lat temu. To jest tylko moja wina i nienawidzę za to siebie, że tu zostałem.

#inflacja #kredythipoteczny #bekazpisu #polityka
  • 20
@wiem_wszystko: nie #!$%@?, nigdzie byś nie wyjechał i nie pisałbyś tego wszystkiego gdyby stopy nie poszybowały w górę. Teraz płacisz 3500 a za rok, dwa stopy pójdą w dół i zapomnisz, że tak w ogóle myślałeś. Skończcie już z tym samobiczowaniem.
@powodzenia: to teraż juz troche zgłupiałem, wykopowi eksperci mówią, że to przez kredyciarzy jest inflacja (co jest poniekąd prawdą) i trzeba tłuc stopy procentowe do nieba, a jakby wszyscy przeszli podczas pierwszego wzrostu na stałke to jak walczyć z inflacją jak nie kredyciarzami?

@wiem_wszystko: słabo Miras podwyżka jest spora a niestety to nie koniec, 3 podwyżki to minimum jakie nas czeka.
A co do stałych rat to taka ciekawostka -
to nie do końca twoja wina bo są w mediach reklamy abyśmy siedizeli w kraju, teraz je widzę a kiedyś nieświadomie łykałem to wszystko
Kiedy brałem kredyt w banku na 440 tysięcy moja rata oscylowała w okolicach 1900 zł. Przewidywałem wzrost do 2500-2700 jako normalna kolej rzeczy. Oczywiście kolejne akcje socjalne i populizm rządu doprowadził do tego że dzisiaj płace 3500 zł


@wiem_wszystko: i nie zapaliła ci się lampka ostrzegawcza pod tytułem "może przejdę na stałem dopóki mnie stać" jak wibor rosnął?

Tak serio: pytałeś bank? Czy liczyłeś, że to chwilowe i zaoszczędzisz te 3