Wpis z mikrobloga

To gadanie Korwina że Ukraina chce zaatakować Przemyśl i Rzeszów, to jak ruskie/białoruskie gadanie że Polska szykuje się do ataku na Białoruś, a Ukraina na Rosję (+ broń biologiczna i atomowa) oraz Białoruś, a w tym samym czasie Polska na Rosję i Polska na Ukrainę, bo Lwów.

Dom wariatów. To wszystko jest ich oficjalna propaganda. Polska na Białoruś i Ukrainę, (rzadziej Rosję), oraz Ukraina na Białoruś, Rosję i Polskę.

https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-lukaszenka-pytany-o-mozliwosc-ataku-polski-na-bialorus-niech,nId,6012982#crp_state=1

#ukraina #rosja #heheszki #bekazpodludzi #humorobrazkowy #wojna #polska #neuropa #korwin #bekazprawakow #europauniversalis4 #polityka
  • 12
@shmatshiage:

Tak się przyglądałem tej ruskiej propagandzie i z niej wynika, że każdy chce zaatakować każdego, już teraz, natychmiast. Uwzględniając propagandę przed wojną, gdzie to Ukraina miała pozyskać broń atomową i zaatakować Rosję, a Polska Kaliningrad w zmowie, rzecz jasna, z USA. A jednocześnie Ukrainie wciskano, że Polska chce Lwów zaatakować, nawet już po wybuchu wojny. Równocześnie nawijka na Białorusi, że Polska się na Białoruś szykuje i tak dalej...

https://wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/Siergiej-Lawrow-Polska-chce-przejac-kontrole-nad-zachodnia-Ukraina-i-Lwowem

Ukraińcom
@wypok312: Mam taką teorię że oni tak #!$%@?ą w nadziei, że wszystkin zacznie się wydawać, że wojna i to że wszyscy chcą wszystkich atakować to coś normalnego - ergo - Rosja nie robi nic złego, to normalne że zawsze się tłucze swojego sąsiada.

Wiecie jak wszyscy w waszym towarzystwie zaczną naokoło gadać o tym że Zenek przypierdzielił swojej żonie, a Zdzisiek miał ochotę swojej #!$%@?ć ale się rozmyślił, a Gerwazy by
@asiajasiabasia:
Ja bym się zastanawiał czy za darmo brać ten Lwów, gdyby Ukraina chciała go oddać, bo to jak zrujnowane przez murzynów Detroit w USA, czy Kalifornia - trzeba by w to kupę kasy wpakować i "odremontować". Niby na dłuższą metę może się opłacić, no ale miałbym zastrzeżenia. I to biorąc za darmo.
@wypok312: W ogóle o czym mowa. W Polsce nawet najwięksi debile, oszołomy i nacjonaliści mają wywalone na ten Lwów. Kompletnie nic, null, zero zainteresowania, widziałam już różne odklejone artykuły, o chipach w szczepionkach, wielkiej lechii i jaszczroludziach, ale o odzyskaniu Lwowa nikt nie pisze. Jedyne co się pojawia, to najwyżej dążenie do zadbania o polskie miejsca pamięci czy zabytki.
@asiajasiabasia:
O miejsca pamięci można dbać, bo to też szacunek do samego siebie i pokazanie innym, że powinni nas szanować.
To na dłuższą metę procentuje. Żydzi tak robią. Już tam pomijając sentymenty. Ale w tym celu, nie musimy atakować Ukrainy.
@asiajasiabasia: w Europie tylko Rosja i Węgry chcą się bawić w odzyskiwanie dawnych terenów, reszta wie, że się to kompletnie im nie opłaca. Lepiej wciągnąć państwo, które ma nasze dawne ziemie do UE i Schengen i wtedy też można swobodnie jechać i zamieszkać w dawnym mieście. Tak samo będzie ze Lwowem jak kiedyś Ukraina wejdzie do UE i Schengen.
@galicjanin: Dokładnie tak, też miałam takie przemyślenia jeszcze dawno przed wojną. Moja ciotka jeździła na wycieczki do sanatoriów na Ukrainie. Polacy tam jeździli, jak Niemcy do polskich uzdrowisk. Tak jak oni jeżdżą do Świeradowa, dawnego niemieckiego miasteczka i są zadowoleni, bo stać ich na full wypas, tak samo zadowolona była moja ciotka w Truskawcu. Zresztą zobacz sobie cennik
https://truskawiec.com.pl/ceny-na-ukrainie-pobyt-zabiegi-jedzenie/
Tak jak piszesz wystarczy, że możesz sobie swobodnie i bezpiecznie podróżować po
@asiajasiabasia: tak samo jak Niemcy przyjeżdżają odwiedzać Wrocław, Gdańsk, czy Mazury tak i Polacy jeżdżą do Wilna, a przed wojną do Lwowa i ogólnie na zachodnią Ukrainę. Ba może nawet za kilkadziesiąt lat będą takie czasy, że Przemyśl będzie jak przed 1945 r. znów ciążył naturalnie w stronę Lwowa, tak jak już wioski i miasteczka północno-wschodnich Niemiec znów zaczynają ciążyć naturalnie w kierunku już polskiego Szczecina.