Wpis z mikrobloga

bo tak zwykle jest że wyciek jest maly i gaz sobie ciurka przez tydzien-dwa-miesiąc-dwa aż jest go na tyle mało że przestaje chłodzić.


@Tymian: widzę, że się znasz to zapytam, bo akurat mam zepsutą lodówkę xD fachowiec już był, będzie jutro jeszcze, ale mimo wszystko zapytam, żeby mnie w konia nie zrobili

jak taki czynnik sobie ulatuje to nie powinna lodówka stopniowo chłodzić coraz gorzej, aż nie będzie chłodzić wcale?

czy
@dzek z doświadczenia mojego ojca który się tym zajmuje to klienci dopiero zauważają jak jest kompletnie #!$%@?.

Więc nikt cie w konia nie robi.
@Dorken: to pytanie nie było powiązane z tym, że już teraz ktoś ściemnia, nie zadawałem takiego pytania serwisantowi. To tylko tak przyszłościowo, na wszelki wypadek
@mateusz-zahorski: To może zostawię tu pod postem pytanie i znajdzie się ktoś, kto byłby w stanie odpowiedzieć xD

Moja lodówka normalnie chłodzi, ale skraplacz (te rurki z tyłu tak się nazywają?) jest #!$%@?ście wręcz gorący, że nie da się dłużej niż kilka sekund ręki przyłożyć. Właściciel dzwonił do jakiegoś gościa od lodówek i on twierdzi, że może przyjechać popatrzeć, ale że to jest normalne, że to się zdarza i nie ma
@dzek chlodziarzem nie jestem, po prostu obserwowałem ludzi w pracy i dokształciłem się conieco.

Generalnie to niemal tak jest tylko tego nie widzisz bo nie monitorujesz temperatury.
Na początku kompresor pracował Z
Potem 2x
Potem 3x
A potem ciurkiem bo nie dał rady już schłodzić

Takie sprzęty powinny mieć czujnik zbyt niskiego ciśnienia no ale to wysokie wymagania
@Tymian: ciężko powiedzieć, to chłodziarko-zamrażarka i część zamrażarkowa działa, więc nie jestem w stanie stwierdzić czy buczy tam gdzie i tak jak powinno. Jakby w ogóle była cisza to byłoby prościej stwierdzić.

Termostat brzmi na prostą robotę, więc serwisant ogarnie.

Generalnie to niemal tak jest tylko tego nie widzisz bo nie monitorujesz temperatury.

Na początku kompresor pracował Z

Potem 2x

Potem 3x

A potem ciurkiem bo nie dał rady już schłodzić
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dzek: jeżeli nagle przestała chłodzić, to są 3 możliwości, albo duża dziura i gaz szybko #!$%@?ł, albo padł wentylator na skraplaczu, albo sprężarka straciła wydajność, noi ew wentylator w środku tj przy parowniku tez poszedł się #!$%@?ć, o ile w ogóle ram jest.