Wpis z mikrobloga

@mateusz-zahorski: Miałem podobnie ze swoja lodówką. Może nie grzała, ale przestała chłodzić. Uszkodzenie było w części zapianowanej i naprawa była nieopłacalna. Najlepiej sprawdzić próżniowo, ale bez sprzętu tego nie zrobisz. Podrzuć do jakiegoś warsztaciku i spytaj się za ile Ci to sprawdzą.
  • Odpowiedz
dziwne, skoro był wyciek to chyba musiała być jakaś dziura w układzie, bo skoro napełnił i jest dobrze, sam nie wiem


@mateusz-zahorski: bo tak zwykle jest że wyciek jest maly i gaz sobie ciurka przez tydzien-dwa-miesiąc-dwa aż jest go na tyle mało że przestaje chłodzić.

Generalnie to co pokazałeś na zdjęciu powinno być przystosowane do napraw.
Musisz zawołać chłodniarza który napełni system gazem i weźmie w łapę czujnik i wodę z mydlinami i przejrzy cały układ gdzie
  • Odpowiedz
@Aureolus:

dziwne, skoro był wyciek to chyba musiała być jakaś dziura w układzie, bo skoro napełnił i jest dobrze, sam nie wiem


@mateusz-zahorski: albo nie powiedział że załatał, albo nieszczelność była na rurce do napełniania, i przy montażu zaworu problem zniknąl

Aha jeszcze może być taka sprawa że jak sprzęt miał już historię serwisową to ma założony zawór do napełniania i tamtędy mogło wyciec ale to mało prawdopodobne
  • Odpowiedz