Wpis z mikrobloga

Siemano kolano,

Do rzeczy: ćwiczę na siłowni łącznie prawie 3 lata z przerwami (większymi i mniejszymi). 186 cm, z 72kg na 90. Teraz pewnie 87.

Maksy: siad 130, MC 170, ławka 80 ()

Od zawsze słaba klatka, progres znikomy. Wyciskanie nie daje przyrostów. Technika na 200% poprawna. Przyczyną może być zapadnięty delikatnie wyrostek mieczykowaty mostka i lata na rowerze (skurczona pozycja).

I moje pytanie: jak zrobić cyce jak donice? Słyszałem także o innych ułożeniach w przypadku innej budowy mostka. Szczególnie słabo wypada środek klatki i w sumie góra.

Pozdrawiam cieplutko,

#mikrokoksy
  • 14
@Heezy: pokaż lepiej to wyciskanie, bo z techniką może być mimo wszystko różnie. No i plan też, bo w tym również tkwi szkopuł.
PS: wyciskanie nie jest czasem najlepszą opcją w kontekście hipertorfii klatki piersiowej
@Saprofit: technika zatwierdzona przez 3 trenerów, delikatne mostkowanie, leg drive, wszystko okay. Nie mam jak pokazać nawet :( problem w tym, że wydaje mi się, że nie angażuję w bp klatki w takim stopniu, żeby puchła i męczyła się mocno. Warto dodać, że mam silne tricepsy i przednie aktony barków.
@Heezy: no to masz odpowiedź, wyciskasz bardziej barkami i tricepsem. Klatki tak nie poczujesz. Przerzuć się na wyciskania hantlami, rozpietki i izolowanie na bramie. No i pamiętaj o zachowaniu równowagi i katowaniu pleców, to klata sama się "wypchnie". Jak sam pisałeś, masz lekko garbatą postawę, więc to konieczne
@Saprofit: to jest racja, plecy wyglądają ładnie, ale wciąż nie są bardzo mocne. Plus praca siedząca też daje się we znaki. Słyszałeś może o Smolov jr dla klatki? Masz jakąś opinie?
Smolov jr


@Heezy: Wszystkie tego typu plany to strata czasu i tylko proszenie się o kontuzje. Po drugie Wyciskanie na płaskiej to nie jest ćwiczenie na klatkę, to jest BÓJ.

Chcesz duża klatę, zależy Ci na hipertrofii klaty to tak jak napisał @Saprofit: Hantle na płaskiej, na skosie, rozpiętki, maszyny na klatę, brama... i skupienie na pracy klatką, "czuciu".
@Heezy: duże objętości na wyciskanie są dobre, jeżeli chcesz więcej wyciskać. Tylko smolov jr jest dosyć trudnym planem. To jest wyłączny priorytet na ten bój. Możesz spróbować, jeżeli masz na to ochotę. Tylko musisz zadbać już wcześniej o odpowiedni stosunek objętości ruchów push do pull. Bez silnych pleców i wczesniejszej pracy na dużych objętościach nie brałbym się za ten plan
@IntruderXXL: tak zrobię, zintensyfikuję te treningi klatki. Zauważyłem że najlepiej działa to wypychania na pseudo małej bramie - dopinam wtedy klatkę i mocno to czuć.

@Sarofit: mi do szczęścia brakuje +20kg na klatkę więcej i żeby to wyglądało jakoś lepiej

@wiera87: zobaczę co u mnie na siłowni się nada w ogóle ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Heezy: może rób poręcze? U mnie poręcze lepiej wchodziły zawsze. Bardzo szybki progress, a wyciskanie na płasko to strasznie słabo. Na poręczach robiłem serie z dowieszonymi 32kg po 8 przy wadze 80-85 a płaska w tym czasie chyba 90kg szło na raz :D I odpuściłem na stałe wyciskanie na płasko kilka lat temu. Teraz tylko poręcze