Wpis z mikrobloga

Znajoma mi osoba dostanie niedługo 300 tysięcy, chce to w coś zainwestować, aby dawało pieniądze co miesiąc. W jaki rodzaj nieruchomosci byście zainwestowali? Dołożyć i dwie kawalerki kupić? A noże jakoś inaczej to ulokować? Ta osoba ma już swoje mieszkanie bez kredytu. Bitkojniarzy proszę o nie udzielanie się xD #szczecin #inwestycje #nieruchomosci
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Jamniki2: Pokaż mi jakąś nieruchomość z ponad 10% zwrotem z samego najmu xD

Ale takie to są właśnie janusze inwestycji, cały ich proces myślowy to wejście na OLX, popatrzenie na najwyższą ofertę najmu, przemnożenie tego przez 12 i mamy swoje zyski xD
  • Odpowiedz
  • 0
@Jamniki2 ma obecnie lokaty to niech bierze. Na co jej wydawać teraz kasę na mieszkanie przez które się będzie stresować czy ktoś jej nie zniszczy. Tak jak ktoś już wskazał w wątku, ma lokatę w toyota banku na 7 procent w skali roku.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Jamniki2: Ok, możemy się założyć, tylko kilka kwestii do doprecyzowania
- w jaki sposób ustalasz wartość nieruchomości? Bo jeśli 20 lat temu kupiłeś za 250k, to nie, to się nie liczy
- W jaki sposób jest liczona kasa na czysto? Bo tak jak napisałem, nie chodzi o pomnożenie kwoty najmu przez 12 xD
- Sposób wynajmu: Jak rozumiem rozmawiamy o kawalerce wynajętej jednej osobie a nie jakiejś chałupie wynajętej 20
  • Odpowiedz
@Anien: Wynajmuję aktualnie dwie kawalerki, jedną kupiłem półtorej roku temu za 170 k a drugą pół roku temu za 215 k. Obie są za około 2300 wynajęte + czynsz 200 zł + rachunki. W obu mieszka Ukrainiec z kobietą. Daje to około 2300 zł na czysto miesięcznie z jedenej. Oczywiście wpływ ma na to aktualna sytuacja i napływ Ukraińców, wynajęły się w 5 minut.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jamniki2: Aha, czyli liczysz właśnie bez żadnych przestojów czy amortyzacji, samo odstępne x 12 xD

Ale ratio i tak niezłe, jaka część kraju?
  • Odpowiedz
@Anien: nie ma tu żadnych przestojów, mieszkania wynajmują się w mniej niż 5 minut po wystawieniu na olx. Szczecin, aktualnie remontuje kolejne 2 lokale i jeszcze nie skończyły się remontować a drogą pantoflową już znalazłem chętnych na wynajem xD
  • Odpowiedz