Wpis z mikrobloga

Aliexpress #!$%@?ło i paczkomaty mają losowe adresy, chciałem to gdzieś zgłosić ale jest tylko opcja gadania z botem który ma gotowe pytania (,) nie chce ryzykować tym że będę musiał nagle ponad 100 kilometrów jechać po paczkę bo komuś się w excelu coś źle wylosowało. Na obrazku przykład, paczkomat z ryjewa który jest 400 kilometrów od katowic.
#aliexpress #paczkomaty
Pobierz
źródło: comment_16569124195WkhiKcCAYvgLbvCNqtr56.jpg
  • 55
@hors: Mam to samo już chciałem coś zamawiać, ale nie wiadomo, czy oni się kierują nazwą paczkomatu, czy miastem/ulicą, więc nie będę ryzykować i wybiorę dostawę na adres domowy jeśli w ciągu paru godzin tego nie naprawią. Sprawdzałem kilka innych paczkomatów wszystko mają pomylone nie te miasta, złe ulicy i kody pocztowe.
@hors: Mam to samo najgorzej ze zamowione z fake konta bo kupony hehehe, ktos rozwiazal problem bo 3 paczki mi idą do paczkomatu 500km odemnie XD
U mnie było to samo, wczoraj. Dostałem email, że mogę zmienić dostawę na paczkomat (ID było takie jak zwykle). Ale...
- ID paczkomatu z opisem - było OK.
- Adres paczkomatu - z innego miasta. (...1h45min drogi, więc pass, nie będę testował)
Gdy wyszukałem paczkomat po ulicy, to:
- Adresy paczkomatów były OK, koło mnie
- ID paczkomatu z opisem - z tego samego innego miasta.

Zadzwoniłem na InPost (4 lipca,
@hors: cóż... Moja pierwsza myśl jest taka, że to InPost będzie bity. Dostaną zgłoszenia, że "wybrałem paczkomat X, a paczka jest w Y, dlaczego!".
Jeśli na Ali pokazane byłoby samo ID paczkomatu, bez opisu, to zaryzykowałbym.
Ali pokazuje pole opisowe, gdzie paczkomat jest usytuowany. Treść zawiera ID.
Ali przy wyszukiwarce po adresie pokazuje niby adresy koło mnie, ale ID kompletnie od czapki.
Więc nie miałem pewności.

Ludzie będą dzwonić do InPostu,
@mstuczko: W jaki sposób przekierowałes paczkę, jeżeli powiedzieli, że się nie da? Mam właśnie ten problem ze zamówiłem na paczkomat i mi idzie do jakiejś miejscowości o której nigdy wcześniej nie słyszałem xD
@Ispov: Cóż, napisałem do sklepu, czy są w stanie jeszcze cofnąć paczkę i zmienić adres. Jeżeli nie to nie pozostanie mi nic innego jak właśnie założyć spór o niedostarczenie paczki ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@cutecatboy: Nie cofna paczki, dwoch sprzedawcow mi odpisalo ze nie maja juz mozliwosci cofniecia ani zmiany adresu, tez troche abstrakcyjne ze inpost nie moze przekierowac wlasnych paczek w wlasnej firmie
@Ispov: Póki jest w sortowni w Chinach to może coś da się zrobić, szkoda że to tak #!$%@?, ale nie wiedziałem, że będą się kierować kodem paczkomatu, a nie tym co zostało wskazane na mapie ( ͡° ʖ̯ ͡°) jedynie mam nadzieję, że nie będą robić problemów ze zwrotem bo koszt przedmiotu duży
@Ispov: A co do inpostu to też tego nie rozumiem, dlaczego paczka kurierska może być bez problemu przekierowana a paczkomatowa nie, zwłaszcza że jej nie ma jeszcze w Polsce xD nie ogarniam tej polityki akurat mimo że generalnie lubię inpost