Wpis z mikrobloga

Aliexpress #!$%@?ło i paczkomaty mają losowe adresy, chciałem to gdzieś zgłosić ale jest tylko opcja gadania z botem który ma gotowe pytania (,) nie chce ryzykować tym że będę musiał nagle ponad 100 kilometrów jechać po paczkę bo komuś się w excelu coś źle wylosowało. Na obrazku przykład, paczkomat z ryjewa który jest 400 kilometrów od katowic.
#aliexpress #paczkomaty
hors - Aliexpress #!$%@?ło i paczkomaty mają losowe adresy, chciałem to gdzieś zgłosi...

źródło: comment_16569124195WkhiKcCAYvgLbvCNqtr56.jpg

Pobierz
  • 55
@cutecatboy: No wlasnie nic nie zrobisz, jak gadalem na infolini inpost powiedzieli mi ze nadawca musi nadac jeszcze raz paczke do poprawnego paczkomatu bo nie ma mozliwosci zmiany, co jest dla mnie chore. Rozumiem gdyby paczka byla juz transportowana przez nich ale oni nawet paczki nie maja bo se lata po sortowniach w chinach. Ale moze jak ali sie obudzi to cos z tym zrobia. A co do kosztu pewnie ta
@cutecatboy: 700zl to juz sporo, u mnie lacznie na jakies 150zl wiec nawet jesli to jakos to przeboleje, napisz na chatbocie z ali, klikaj ze masz nie doreczona paczke wybierz zamowienie, i w koncu cie przekieruje na czlowieka, opisz sytuacje i zeby ci sprawe/zgłoszenie zalozyli, na wszelki wypadek lepiej sie jakkolwiek zabezpieczyc
Właśnie jestem na czacie z AliExpress (nie bot). Pisałam też do InPostu, mają przekazać do działu IT, ale u nich wszystko wygląda git.
EDIT: zakończyłam obie rozmowy. Obie konsultantki zapewniły mnie, że przekazały sprawę wyżej. Na razie tyle mogłam zrobić.
@cutecatboy: nie przekierowałem paczki. Dostałem emaila od Ali, że mogę zmienić adres domowy na paczkomat. Ale mnie tknęło, że adres od czapki.
Do InPost zadzwoniłem, i tam pani stwierdziła, że nawet jeśli paczka będzie u nich, to oni nie mogą przekierować na inny paczkomat. Bez sensu. I ja też kiedyś przekierowywałem paczkę kuriera InPost na paczkomat. Ba, nawet miałem kejs, że kurier do mnie zadzwonił, czy mogę podejść do paczkomatu i
@mstuczko: ponieważ można przekierować kuriera na paczkomat, kuriera na kuriera, ale paczkomat na paczkomat już przekierować nie można - czego ja kompletnie nie rozumiem. Niestety u mnie właśnie taka sytuacja, że zamówiłem na paczkomat z mapy, a nie z ID, więc jeżeli InPost mi nie pomoże (a nie zanosi się na to, żeby cokolwiek chcieli zrobić), to niestety paczka będzie musiała wrócić do nadawcy, a ja walczyć o zwrot kasy (
@9010: Udało ci się odzyskać pieniądze? Po kontakcie na czacie dostałem podobnego maila, jednak sporu nadal nie mogę otworzyć:
Refund can't be processed right now
Latest tracking available. If you don't receive your order by 2022-08-29 18:47:06, you can apply for a refund.
@Setral: Dostałeś kod odbioru? Kilka razy mi się zdarzyło, że nieodebrana paczka kursowała pomiędzy sortownią a paczkomatem nawet po 5x, zanim ją odesłali.
@Setral: A i teraz najlepsze, bo mi się przypomniało z zeszłego roku: będą próbowali cię naciągnąć na opłatę przesyłki w obie strony...
@9010: Tak, miałem kod odbioru. Trafiła z powrotem do sortowni i obecnie jest status przekazano do doręczenia. Cholera wie gdzie. Wyżej w nowych wpisach ktoś pisał, że inpost wie o problemie i ma doręczać raz jeszcze do prawidłowych paczkomatów. Nie wierzę w to jednak.
@Ispov: przejrzałem tag i teraz wykopki dały mi nową nadzieję, że jednak inpost ruszy dupę i przekierują te paczki na właściwe adresy, bo chyba zorientowali się że problem jest masowy.
@Ispov: u mnie podobna sytuaja paczka jest do odbioru 200km od mojej miejscowosci dzwonilem do inpost to nie moga przekierowac kazali sie kontaktowac ze sprzedawca a on tez nic nie może zrobic z paczka na czacie ali kazali otworzyc spor umiescic zdjecia zlego adresu i czekac na zwrot kasy a zalezy mi na rzeczach ktore mialem dostac