Wpis z mikrobloga

@arkadikuss: W PL laski chcą miec wesele i białą suknie, taka tradycja i zwyczaj…nie kumam co w tym dziwnego, generalnie teść skąpiradło a syn nierozgarnięty..niech laska się dobrze zastanowi czy chce w tym uczestniczyć
@adamczwa: ja miałem podobny pomysł, ale jak podsumowałem przeloty, zakwaterowanie, salę itd.. dla tej garstki najbliższej rodziny i najbliższych znajomych to wyszedł z tego naprawdę spory koszt. Mi wyszło, że za same bilety lotnicze ponad 30 tysięcy. Więc odpuściłem ślub cywilny później w małej salce było 28 osób i było super, a po weselu te pieniądze wydaliśmy na "podróż życia"

"Wesele" kosztowało mnie 4 tysiące złotych :) to było 5 lat
@masur1 80k za 120 osobowe wesele to 666 PLN od osoby. To jakieś mega fajerwerki, doradca weselny z fotobudką i drinkami z całego świata czy tyle kosztuje teraz "normalne" wesele?
Wychodzi, że żeby młodzi coś dostali, to para gości musi dać 1500pln, a tego co tu wykopki ostatnio pisali, to 800 od pary będzie git i tyle dają :)
@masur1 ja ciebie rozumiem, tylko jeżeli teraz 660 PLN wychodzi od gościa za normalne wesele bez mega udziwnień, to jednak do koperty trzeba dać 1500, a nie jak tu wszyscy piszą, że po 800. O to. Mi chodziło.
@2giekonto wiesz jak jest, rodzina czyli wujkowie, babcie, chrzesni, rodzice zawsze dają więcej. Brzmi to brutalnie, ale finalnie wesele kosztuje z 10 tysi jak masz "pecha"
@trtrtrtr: Wiesz, ja uogólnilem. U ciebie akurat widać ze taka impreza by pasowała i robisz świadomy wybór, dla siebie. Ale jest masa ludzi co robi olbrzymie wesele bo „wypada”, albo „bo tak się robi”, albo „bo koleżanka miała huczne to nie mogę być gorsza”. Na to odpowiadam tylko: iksde