Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #fotowoltaika #oze #pieniadze

Pytanie w celach orientacyjnych.
Do mojego mieszkania przynależy poddasze + mam prawo użytkowania dachu. Co za tym idzie, mogę założyć fotowoltaikę. Nie mam z tym żadnego doświadczenia, więc nie mam pojęcia, czy to ma sens, a jeśli tak, ile paneli opłaca się założyć/ile jest potrzebne dla mieszkania ~~80m2 z dwójką osób na hołm ofisie.
Mieszkanie/woda grzane gazem, czy w takim układzie, gdyby tych paneli sporo wcisnąć, jest sens zmieniać formę ogrzewania, by oprzeć ją na prądzie?

Tak jak wspomniałem, pytanie orientacyjne, nic chwilowo nie planuję i niekoniecznie będę planował kiedykolwiek, ale jestem ciekaw, co mógłby na ten temat powiedzieć ktoś, kto się na temacie zna.
  • 9
@michal_0107: To się jak najbardziej sprawdzało przy poprzednich zasadach, ale teraz z net billingiem niekoniecznie. Raczej dużo zależy od tego czy byśmy korzystali z prądu, gdy akurat panele go produkują, oraz od tego czy mamy magazyn energii.
@Fattek dziękuję za odpowiedź, to ostatnie pytanie - oczywiście i tak będę kontaktować się z prawnikiem czy na pewno mogę, ale w jaki sposób masz to wpisane w księdze wieczystej?
@Njeworski: teraz Ci dokładnie nie powiem, bo to już chwilę temu zaglądałem. Ale sprowadza się do tego, że w księdze, w której jest wpisany dach i poddasze, jest napisane, że właściciel nieruchomości opisanej w księdze xxx(moje mieszkanie) ma prawo do dowolnego wykorzystania i adaptacji poddasza oraz dachu.