Wpis z mikrobloga

coraz intensywniej zastanawiam sie stałym oprocentowaniem (


@drwal_i_drewutnia: To trochę późno się zastanawiasz ¯\_(ツ)_/¯

Ale (tak sobie dedukuję w swoim małym rozumku) raczej nie jesteśmy jeszcze w szczycie inflacij i raczej nie doszliśmy jeszcze do końca cyklu podwyżek stóp procentowych, więc ja przewiduję że stałe teraz, choć sporo gorsze niż stałe w X 2021 i tak jest lepsze niż zmienne w I 2023.

@drwal_i_drewutnia: Teraz to już nie ma sensu. Zablokujesz sobie wysoką ratę na 5 lat. Lepiej wziąć wakacje kredytowe, zacisnąć pasa i przeczekać + od nowego roku WIBOR ma być zastąpiony więc rata trochę spadnie. Na stałe trzeba było przechodzić jak stopy były na dnie. No ale wtedy mało który bank oferował stałe stopy( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ
@drwal_i_drewutnia: ja bym nie przechodził na stałe oprocentowanie w tej chwili. Nawet jak dobije do 10% zmienna stopa to nie wierze, że będzie to trwało 5 lat. Myślę, że dwa lata będziesz na minusie jeżeli teraz nie zablokujesz jednak po tym okresie powinno się ustabilizować i spaść poniżej tej stałej stopy którą obecnie możesz zablokować. Ja blokowałem w styczniu i udało się ładnie trafić więc się trochę znam ( ͡°