Wpis z mikrobloga

Podsłuchałem gadkę starych bab o inflacji, nic nadzwyczajnego "musimy wytrzymać" i takie tam.

Ludzie sobie wyraźnie nie zdają sprawy, że powrót inflacji do celu oznacza, że ceny wcale nie spadną, tylko po prostu nie będą w tym tempie rosły.

Inaczej mówiąc: proszę się przyzwyczajać do lepszego kurczaka po 50 zł / kg. XD

Z ekonomicznego punktu widzenia to wszyscy zostali już srogo wydymani. Tylko imbecylizm części narodu powoduje, że ten rząd ma jakiekolwiek poparcie.

#inflacja #gielda #nieruchomosci #stopyprocentowe
  • 79
  • Odpowiedz
@mickpl: nie zliczę ile razy słyszałem od ludzi, że niewielka inflacja jest zjawiskiem pozytywnym. To zadziwiające jak można ludzi zmanipulować, że zabieranie im pieniędzy jest w ich interesie.
  • Odpowiedz
@mickpl: oststnio widziałem na mirko pytanie jaka jest normalna cena za kg piersi kurczaka? I nie było odpowiedzi ponizej 20zl. A rok temu #!$%@? po 13 XDDD p0lak wszystko zniesie tu jest #!$%@? taka Rosja że to #!$%@? żal tylko przypudrowane to wszystko


@abcdefg123: Bo pewnie pytał o aktualną sytuację a nie tę sprzed roku?
  • Odpowiedz
@mickpl: oststnio widziałem na mirko pytanie jaka jest normalna cena za kg piersi kurczaka? I nie było odpowiedzi ponizej 20zl. A rok temu #!$%@? po 13 XDDD p0lak wszystko zniesie tu jest #!$%@? taka Rosja że to #!$%@? żal tylko przypudrowane to wszystko


@abcdefg123: 13? Rok temu brałem 1q zł za kilogram w selgrosie xD
  • Odpowiedz
@mickpl: @abcdefg123: @statystyczny_yt: No tak, ale pensje nadgonią to w pewnym momencie, a potem minimalna renty i emerytury. Tak naprawdę stratnym jest się w czasie inflacji oraz w czasie kiedy zarobki nie są jeszcze wyrównane (ofc nie zawsze zarobki muszą wzrosnąć o inflację, ale w dłuższej perspektywie powinny).
  • Odpowiedz