Wpis z mikrobloga

Odrzucając emocje: organizator zachował się odpowiedzialnie. Jakby piorun trzasnął w tysiące ludzi stojące na gołym polu to byłoby po festiwalu. Zaryzykowali renomę, wzięli na klatę hejterów, ale zachowali się jak trzeba. RiGCz.

p.s. Nie bądźcie przedszkolakami, dostaniecie zwrot biletów lub zniżkę. Lepiej tak niż ryzykować tragedię jak na kaszubach na obozie harcerskim

#opener
  • 68
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pietter no jak lepiej stać jak bydło w tłumie czekając na zbawienie to ok. Ci co bardziej kumaci już w domach/hotelach i mają #!$%@?, a ci najbardziej skrzywdzeni przez los i samego siebie dalej czekają.
  • Odpowiedz
@dplus2: Parę lat temu też zbagatelizowali sytuację na obozie harcerskim i sprawdźcie jak sie skończyło. Bardzo dobrze organizator postąpił.
  • Odpowiedz
@dplus2: Organizator podjął mądrą decyzje. Na pustym polu pośród sprzętu elektycznego, metalowych elementów sceny, barierek jest wysokie prawdopodobieństwo uderzenia. Pamiętam jak kiedyś dorywczo na jakiś czas pracowałem przy konstrukcji właśnie trybun na koncerty. Wielkie puste pole i my składający trybuny składające się z samych metalowych elementów. Jak tylko pojawiały się chmury i zaczynał się deszcz to od razu nas ściągano i bez różnicy czy trwało to 10 min czy godzinę.
  • Odpowiedz
Bardziej powiedziałbym, że organzizator zdjął z siebie ewentualną odpowiedzialność bo już widzę tak te tysiące ludzi, które opuściło teren imprezy w 15 minut znalazło bezpieczne schronienie. Piorun uderzyć może nie tylko w pole gdzie odbywał się koncert.


@nieujawniony: organizator odpowiada za swoj teren, co za poza to już nie jego biznes :)
  • Odpowiedz
dlatego ewakuajce robi się 15min przed #!$%@? ulewy a nie parę godzin wcześniej jak już było wiadomo?


@Pietter: bo impreza kosztuje gruby hajs i decyzje podejmuje się najpóźniej jak to możliwe.
  • Odpowiedz
Zjeżdżali się w to miejsce od paru dni a organizator ich wywalił za płot i zadowolony. Za płotem już burzy niema?


@Pietter: za płotem za nich nie odpowiada.
  • Odpowiedz
@dplus2: Jasne ze dobrze postąpił

Ale zwrot pieniędzy i opener xd nie wierze w to. Tylu artystów już odwalali i zawsze lecą w #!$%@?. Branża koncertowa to rak
  • Odpowiedz
@Anakee:

organizator odpowiada za swoj teren, co za poza to już nie jego biznes :)


A do tego ma gdzieś bezpieczeństwo uczestników. W 2008 w Poznaniu podczas koncertu Nelly Furtado była podobna akcja i koncert przerwali w trakcie. Schowaliśmy się w jedym z TOI-TOI ale na niewiele się to zdało bo po jakiś 15 minutach organizator zamknął terern imprezy i #!$%@?ł nas z TOI-TOIa zanim jeszcze przestało padać.
  • Odpowiedz
@zirytowana_plaszczka ja sobie sam organizuje życie i nie muszę czekać aż mi ktoś powie #!$%@? będzie burza muszę sobie iść stąd. Odkąd to organizator imprezy ma mówić ludziom co mają robić i jeszcze być odpowiedzialnym za pioruny? XD
  • Odpowiedz
Odkąd to organizator imprezy ma mówić ludziom co mają robić i jeszcze być odpowiedzialnym za pioruny? XD


@ShpxLbh: Organizator jest odpowiedzialny za ludzi na imprezie, m.in. za zapewnienie im bezpieczeństwa nie wiem jak można tego prostego faktu nie zrozumieć.
  • Odpowiedz
@dplus2:
#!$%@?ąc od słuszności samej decyzji, to coś średnio to widzę ze zwrotami pieniędzy. Branża raczej cienko przędzie po tych dwóch pandemicznych latach, trzeba na czymś robić hajs. A taka siła wyższa jak załamanie pogody, tj. "nadzwyczajne okoliczności" to idealna wymówka, żeby nikomu nie oddać ani grosza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@zirytowana_plaszczka żyje w prostym świecie gdzie sam za swoje czyny jestem odpowiedzialny, nie liczę na policję, służbę zdrowia ani za jakiś tam organizatorów za którymi stoi zysk pieniężny, jak wszędzie zresztą. Może i prawnie ktoś coś każe komuś ale za nic nikt nigdy nie będzie odpowiedzialny jak ja za siebie. Idę w góry, patrzę czy mogę widzę chmury wracam. Nie jestem ani za wyjebywaniem ludzi z festiwalu za który zapłacili bo
  • Odpowiedz
żyje w prostym świecie gdzie sam za swoje czyny jestem odpowiedzialny, nie liczę na policję, służbę zdrowia ani za jakiś tam organizatorów za którymi stoi zysk pieniężny, jak wszędzie zresztą.


@ShpxLbh: Tak, tak. Gdyby coś Ci się stało, pierwszy poleciałbyś z ryjem do mediów. sądów z wrzaskiem ORGANIZATOR NAWALIŁ.
  • Odpowiedz