Wpis z mikrobloga

Jako młodego ojca jedynej sztuki, absolutnie nic mnie nie triggeruje bardziej niż ten plakat. Co to ma w ogóle oznaczać? Ze mamy robić po 5 dzieci?

Ciekawe czy ten postrzelony właściciel firmy od tych okien odpowiedzialny za tę kampanię płaci swoim robolom na taśmie tyle, że mogą utrzymać 5 dzieci, siebie i matkę (bo jak ma pracować przy 5 dzieci?). Przecież obecnie żeby zapewnić podstawowe rzeczy taki pracownik powinien zarabiać z 12k na 7 osobową rodzinę, a jak znam życie to płaci minimalną a resztę #!$%@? na nędzne bilbordy.

#!$%@?ąc od pieniędzy, jakim niby cudem można wychować rozsądnie i odpowiedzialnie taką gromadę? Rozwijać pasje, wspierać. Przecież przy jednym dziecku już jest to wyzwanie.

#dzieci #rodzicielstwo #katolicyzm
ultimateteam_pl - Jako młodego ojca jedynej sztuki, absolutnie nic mnie nie triggeruj...

źródło: comment_1656697176L5cSyLkJgYlaMxPA2hmdpT.jpg

Pobierz
  • 79
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WrzeCiOna: hmm jak dżuma przeszła przez świat to w takiej Europie naprawdę klawo się żyło dla tych co przeżyli xD.
Każdy miał dom i możliwości wykazania się przy odbudowie tego co kiedyś nazywali standardem.
Heh ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A wracając do tematu to naprawdę zaczyna mnie to już #!$%@? że nie mogę przejść się po okolicy bez oglądania kolejnej propagandy która może i nie wypływa bezpośrednio od władzy ale człowieka który wpadł w ich sidła i może osobiście jest naprawdę dobrym człowiekiem to jakby nie patrzeć wspiera
  • Odpowiedz
@ultimateteam_pl: O fuk. A ja myślałem że to antyPiSowski plakat XXXXXDDDDDD. To oni ten plakat zrobili żeby w ludziach obudzić poczucie winy a nie żeby nawalać się z 500+???? Serio? XXXXDDDDD. OOOOOOOooooo. Co za ludzkie śmieci :D
  • Odpowiedz
@ultimateteam_pl mam dwójkę dzieci, dochody przeszło 20k na mieszkanie i nie myślimy nawet o trzecim bo przy tych cenach nieruchomości żeby zapewnić każdemu dziecku pokój, to kolejne 20 lat musiałbym #!$%@?ć się w kredyt. Za żłobek płacę 1350, z tego żłobka przyniesie co miesiąc jakąś chorobę to od razu dwójka chora. W aptekach jak coś jest dla dzieci to cena razy dwa. I jak taki Jarek #!$%@? o dzietności na spotkaniu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ultimateteam_pl: matka też może pracować, więc dzieł na dwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
+, co chyba ważne, te 5 dzieci to nie na raz, tylko w odstępnie 2-3 lat każde, więc to się tak trochę rozkłada i luzuje w czasie
Inna sprawa że to drogi interes. Ale na pewno, jak kogoś stać na jedno, to stać by go było na 2/3. No chyba, że ledwo wiąże
  • Odpowiedz
@Shatter: zapomniałeś o tagu #thesims

No pewnie matka do pracy za minimalną, bo rodziła dzieci a nie zbierała doświadczenie zawodowe, a potem cyk 1,5k za przedszkole od sztuki.

5 dzieci w odstępie 2-3 lat + ciąża to trzeba zacząć w wieku 18 lat i się mocno wyrabiać żeby urodzić zdrowe przed 40. A jak dobrze wiemy w wieku 18 lat każdy posiada zaplecze mieszkaniowe i stabilną pracę z
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ultimateteam_pl: nie no chyba sobie żartujesz, że nie da się pracować i być matką.
Jak ty policzyłeś, że żeby między dziećmi były 2-3 laga różnicy, trzeba robić dzieci od osiemnastki XD
Pierwsze - 23 lata, drugie 25, trzecie 28, czwarte 31, piąte 34. Masz jeszcze 5 lat zapasu żeby przez 40 te dzieci porodzić xd
Nie żebym ja się takiego czegoś podjął, sam mam 24 lata i zero dzieci, bo
  • Odpowiedz
dlaczego na utrzymaniu jednego rodzica? XD


@Shatter: kolega chyba sobie nie zdaje sprawy ile jest roboty przy takiej ilości dzieci (ʘʘ) zwłaszcza jeśli wszystkie są małe.
Same czesne w żłobkach/przedszkolach to prawie 6000zł plus kilkanaście zł dziennie za wyżywienie. Nie wspomnę, że przy takiej ilości to prawie non stop któreś jest chore a zasiłek chorobowy ma swój limit więc robi soę ciekawie jal potem musisz siedzieć
  • Odpowiedz
@ultimateteam_pl dzwoni człowiek we wtorek o 8:00 zapisać chore dziecko do lekarza pierwszego kontaktu - najbliższy możliwy termin w piątek.

Wincy dzieci nam potrzeba, wincy!!!!

Zakłamanie w tym państwie jest straszne.
  • Odpowiedz