Wpis z mikrobloga

Nadszedł czas, żeby zamiast kolejnego nastoletniego trupa wyleasingować nowe narzędzie pracy w postaci pojazdu. Wymagania -> Crossover/SUV albo kombi -> 120-180k pln. Póki co planuję odwiedzić salony KIA (Sportage) oraz Skody (Octavia, Superb kombi, na Kodiaqua może Excel się nie zamknąć). Dobrą ofertę mogę dostać na Q3 (fanboystwo do Audi się odzywa) ale nie wiem, czy będzie wystarczająco pojemny (na dalsze trasy za granicę biorę domowe Q7, na co dzień mi żal). Ze względu na moją działalność (Automatyka budynkowa) i duże odległości jakie pokonuję nie potrzebuję busa/vana bo drabinę zapakuję na dach a jednak robiąc 1000-1500 Km tygodniowo jedną z ważniejszych cech jest wygoda i ekonomia podróżowania. Gdzie ewentualnie jeszcze powinienem zrobić research?
#samochody #motoryzacja #leasing
  • 22
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@michallus: Może Toyota RAV4, w wyższym budżecie można by wyrwać hybrydę na dobrym wypasie. Druga propozycja to Ford Kuga też w hybrydzie i też stać cię na fajne wyposażenie. Ostatnio kupiłem do firmy Kuge właśnie i wg mnie bardzo fajny samochód, dobrze się prowadzi i ma przyjemnie wykonane wnętrze oraz jest pojemny.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rkadjar: Ravką niestety nie miałem okazji jeździć a przypomniał mi się ten model ;)
Ale Kuga myślę, że całkiem ok by się sprawdziła.
@cwlmod: Podczas jazdy DPF powinien sam uruchamiać tryb wypalania aby się wyczyścić niestety zazwyczaj ma to w dupie. Ludzie potem jezdza po 100km/h po autostradzie na trzecim biegu żeby im się filtr wypalił. Serwisy nie uznają tego za wadę fabryczna i każą sobie płacić po 200, 300 zł za ręczne wypalenie
@cat_in_hat: Eh myslałem, że to jakiś większy problem filtrów które pomimo wypalania są zapchane. Poza tym mówisz chyba o gpf. Ciekawe że zapychanie się ich jest w ogóle problemem, bo czytałem że w benzynie jest ten filtr marginalnie pomocny bo mało jest tych cząstek