Wpis z mikrobloga

Macie jakieś protipy jak sobie zorganizować naukę angielskiego, chodzi mi o częstotliwość i sposób nauki.
Obecnie jestem gdzieś na poziomie B1/B2, ale chciałbym się podciągnąć do mocnego B2 / C1.
O ile czytanie i rozumienie ze słuchu jakoś mi idzie, to największy problem mam z rozmowami, jakimiś smalltalk.
Gdzieś w głowie uruchamia się blokada i zanika połowa słownictwa i zwrotów.

Obecnie mam taki plan:
- apka na android FunEasyLearn,
- mam kupione fiszki ze słownictwem i zwrotami,
- znalazłem, że na netflixie można oglądać seriale z napisami i podświetla nam co dokładnie jest mówione w danej chwili,
- do gramatyki: test-english.com,
- później to może jakiś discord do rozmów

Teraz trzeba by to jakoś poukładać i z tym mam problem ;p

#naukaangielskiego #angielskizwykopem #angielski
  • 6
@Fanatice: żeby nauczyć się rozmawiać po angielsku, to trzeba niestety z kimś rozmawiać w tym języku :D więc to bym wdrożyła od początku, nieważne, że będzie to rozmowa w tylu "Heloł aj em potejto" + troche to tez potrwa, zanim poznane słowa wpleciesz w swój język mówiony
@Fanatice: Niestety jest tak, jak pisze @turtledove: żeby nauczyć się mówić w danym języku, trzeba głównie mówić. Możesz próbować gadać do siebie albo umówić się na mówienie po angielsku ze znajomymi, a oprócz tego zostają płatne korepetycje. Na przykład u mnie. ;)

A do gramatyki to sobie spraw "Essential Grammar in Use" i "English Grammar in Use" Raymonda Murphiego, przyjemnie wchodzi, dużo praktycznych obrazków itp. Jak mi powiesz, na jakim
@Fanatice: Jeśli jesteś bliżej B2 niż B1 to powinieneś zacząć konsumować już prawdziwe angielskie treści - czytanie nagłówków na BBC, Twittera, komentarzy na interesujących Cię stronach - krótkie formy.

Ogladanie tutoriali na YT. Tylko unikaj krzykatych youtuberów bo dużo mówią a mało z tego wynika.

Czy ktoś jeszcze lubi tłumaczyć piosenki ze słownikiem w ręku.

Do gramatyki - R. Murphy albo M. Vince (ten drugi ma również sekcje ze słownictwem)

Dobry
@Fanatice: Ważne: jeśli zdecydujesz się na jakiś kurs, to koniecznie użyj opcji Ignoruj - po tym, jak zaczniesz przerabiać kurs, po kliknięciu w dany poziom (tylko na stronie internetowej) opcja "Ignore/Ignoruj" pojawi się po prawej u góry pod paskiem postępu. Polecam przejrzeć sobie każdy poziom danego kursu i poignorować najpierw wszystko, co już znasz albo czego nie potrzebujesz.

KURSY:
- https://www.memrise.com/course/777333/bzionek/ (poziom Pre-Intermediate/Intermediate, m.in. dużo rozmów związanych z pracą w sklepie,
@Fanatice: dokładnie tak jak piszą powyżej. Jak chcesz mówić musisz mówić. I im szybciej się przełamiesz tym lepiej. U mnie było tak, że korzystałem z wielu apek, fiszek itd. ale nadal nie mówiłem. Dopiero jak się przełamałem i zacząłem coś "dukać" z nejtivami, na zasadzie kali jeść kali pić to po paru miesiąch przyszedł efekt, aktualnie jestem w stanie się porozumieć swobodnie za granicą i sobie porozmawiać na wiele tematów. Polecam