Wpis z mikrobloga

@Mirek__: Ogólnie to z biologicznego punktu widzenia nie jesteśmy dorosłymi do ok. 25 roku życia, i np. kora przedczołowa (prefrontal cortex), część mózgu odpowiadająca za racjonalne rozważanie konsekwencji i świadome podejmowanie decyzji, nie jest w pełni rozwinięta mniej więcej do tego wieku. Myślę, że ważne jest, aby mieć swobodę do eksperymentowania i zmiany ścieżki życia chociażby do 30.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Mirek__: ziomek - na edukacje nigdy nie jest za pozno. Jesli w pracy cie oszukuja badz zle traktuja - zmien ją. Ja rzucilem szkole w wieku 17 lat i od wtedy pracuje, dopiero niedawno zaczelem sie realizowac.
Nie baw sie w narkotyki bo cie zmiota z planszy, po jointach efektywnosc czlowieka spada o 50%. Sluchaj rad osob starszych i madrzejszych. Nie mysl ze jestes najmadrzejszy. Twoje zycie zalezy tylko od ciebie,
@cybulion:

Sluchaj rad osob starszych i madrzejszych. Nie mysl ze jestes najmadrzejszy.

100% zgody z drugim zdaniem, ale z tym pierwszym już niekoniecznie. Na pewno warto uważnie wysłuchiwać rad starszych, i brać je pod uwagę, ale z drugiej strony obecnie społeczeństwo zmienia się w dość dużym tempie, i być może bardziej niż kiedykolwiek ważne jest samodzielne myślenie. Mądrości starszych osób mogą być słabo aplikowalne do współczesnej rzeczywistości.
@Mirek__ próbuj różnych rzeczy. Ja w twoim wieku nie miałem pojęcia co chce w życiu robić, pełno moich znajomych też nie. I dla każdego się jakoś to poukładało( ͡° ͜ʖ ͡°) a mamy po 23 lata - zresztą nadal czuję się w #!$%@? młody, więc jak za 4 lata zmienisz zdanie czy coś to nic złego się nie stanie
@rivers666: Ciesze sie, ze zaczalem progesowac, znalazlem normalna prace rzucilem twarde uzywki 2 lata temu i zaczalem spotykac sie z ludzmi ktorzy przezyli wiecej niz ja. Mam nadzieje, ze nie poddam sie bo mimo, ze uklada mi sie zycie to psychika strasznie cierpi szkoda gadac ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Ogólnie to z biologicznego punktu widzenia nie jesteśmy dorosłymi do ok. 25 roku życia, i np. kora przedczołowa (prefrontal cortex), część mózgu odpowiadająca za racjonalne rozważanie konsekwencji i świadome podejmowanie decyzji, nie jest w pełni rozwinięta mniej więcej do tego wieku. Myślę, że ważne jest, aby mieć swobodę do eksperymentowania i zmiany ścieżki życia chociażby do 30.


@Byku-z-Plastiku: Chyba że chodzi o wybór płci, wtedy wiek tak około 7 lat jest