Wpis z mikrobloga

#inwestycje

Możecie polecić jakąś apke/stronę za pomocą której można inwestować?
Nie interesują mnie krypto raczej spokojne 10% dochodu miesięcznie na obligacje/fundusz.
Chodzi mi o coś gdzie mógłbym zrobić stałe zlecenie i się nie martwić.
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@marekrocki2: a tak serio to: zapomnij.

ETFy czyli w miarę bezpieczne długoterminowo ale jednak ryzykowne to jakie 8% rocznie.

Ale nie możesz robić co miesiąc przelewu, bo zjedzą cię prowizje i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@marekrocki2: to może po prostu konto oszczędnościowe? Procent mały, ale bezpieczne i możesz dorzucać kiedy chcesz. Ale lepiej lokaty, tylko to bardziej żonglowanie przelewami co 3 miesiące.

Ale jak mówisz o funduszach, to chyba interesuje cię większe ryzyko i większy procent. Tylko że fundusze średnio się opłacają.

Może te obligacje z rynku wtórnego? Np. polskie z Catalyst lub amerykańskie (w teorii bezpieczne o ile państwo nie zbankrutuje). I możesz je kupować tak jak akcje kiedy i ile chcesz. Żeby prowizje cię nie zjadały to kupować przez XTB. No tylko to trzeba raz usiąść i poczytać co i jak kupować. Jak już ogarniesz to będziesz sobie kupował te same
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@marekrocki2: i jak będzie sobie leżało na lokacie to na spokojnie poczytaj o inwestowaniu. Tylko to też nie całą kasę, a tylko jakąś część (bo ryzyko straty).

Tutaj są fajne tabelki pokazujące w zależności od czasu/kwoty/ryzyka czym w ogóle się interesować: https://inwestomat.eu/jak-zaczac-inwestowac/
No a ogólnie start tutaj:
https://inwestomat.eu/zacznij-tutaj/
Tylko to wszystko z ryzykiem. Lokaty bezpieczne, aby na szybko wrzucić i mieć czas
  • Odpowiedz
@marekrocki2: a ja bym zaproponował obligacje skarbowe. Darmowa operacja kupna więc często za mała kwotę to nie problem. Coi I Edo waloryzowane inflacja sprawia że nie stracisz na tym dużo względem inflacji, a jak spadnie to nawet zarobisz. Pewnie można to też zautomatyzować by Otyń zapomnieć, typu z twojego banku stałe zlecenie przelewu na rachunek rejestrowy a na rachunku polecenie kupna dużej ilości - ale kupi tylko tyle ile tam
  • Odpowiedz