Wpis z mikrobloga

Siema,
Awarii uległa moja lewa klamkomanetka Shimano Ultegra ST-R8020. Podczas jazdy gdy chciałem przerzucić na duży blat, coś w niej strzeliło i kątem oka zauważyłem, że wyleciał z niej jakiś mały element. Niestety mimo poszukiwań nie udało mi się go odnaleźć.Od tego momentu nie da się wrzucić przełożenia na duży blat.
Po wizycie w dwóch serwisach dowiedziałem się, że do wymiany jest cała klamkomanentka. I tu zwracam się z pytaniem do Was: czy ktoś z Was orientuje się czy rzeczywiście takich rzeczy nie da się naprawić i konieczna jest wymiana całej klamkomanetki ? W serwisie powiedzieli mi, że dostępna będzie za ....35 tygodni, a koszt nowej to ponad 1100 zł.
#kolarstwo #serwisrowerowy #rower
#szosa
  • 16
Po wizycie w dwóch serwisach dowiedziałem się, że do wymiany jest cała klamkomanentka.


@przemekg31: to akurat nic dziwnego, że tak Ci powiedzieli. Na palcach jednej ręki można wyliczyć serwisy które w p0lsce rozbierają klamkomanetki.
Która część klamkomanetki dopiero będzie dostępna niby za 35 tygodni?
@przemekg31: Miałem kiedyś podobny problem tylko, że w Ultegrze 6703. Tam konstrukcja klamki składała się z dwóch elementów i w serwisie niedaleko mnie gość miał zestaw naprawczy czyli jeden z tych elementów. Ale z manuala do 8020 widzę, że to jest teraz wszystko w jednym, więc tak jak koledzy zauważyli, wymiana niestety całej klamki.