Wpis z mikrobloga

Mirki, Mireczki. Proszę o poradę. Otóż moja mamcia z ojczulkiem mają pokój na poddaszu. Mają tam okropny skwar i gorąc... Niestety nie wchodzi w grę zamontowanie zwykłej Klimy, długo by wyjaśnić jak wyglądają ściany jak są spady musicie mi uwierzyć na słowo nie da się. Mamcia zwróciła się do mnie z prośbą o research w necie dobrych klimatyzatorów ale też bez tej rury co wystawia się za okno.... ( okno jest słabo uchylne wiec lipa, plus musi miec zasłonięte okna bo słońce świeci tam niemal cały dzień). Mamcia zdaje sobie sprawę, że przenośny klimatyzator to średnia sprawa, ale może ktoś z was ma jakiś? Może coś polecić? Najlepiej ze sklepów typu media expert itd. Macie jakieś propozycje,porady? Pokój nie jest duży i tylko on będzie ochładzany. Im taniej tym lepiej ale wiadomo nie zawsze to idzie w parze z jakością. Max cena zaporowa to 2k ale fajnie byłoby znaleźć coś tańszego. Liczę na was!. #klimatyzacja #elektronika #technologia
  • 19
@ByCzXD: tak, o ile ograniczy się dopływ powietrza i słońca. Ale bez izolacji termicznej to nie wiem, napisałeś tyłko pokój a nie opisałeś jakie ściany itd. jeśli są nagrzane od słońca bo to np dach, licha wełna i płyta gk to lipa. Jeśli ściany wewnątrz pomieszczenia są w temperaturze pokojowej to powinno się sprawdzać. Ja miałem mieszkanie z oknami na południe, od podłogi do sufitu wielkie okna i na tym rolety
Należy pamiętać, że taki przenośny jest w #!$%@? głośny, i bez dwóch osobnych rur będzie robił podciśnienie a skądś to powietrze musi wziąć.
@ByCzXD: są takie uszczelki/rękawy na okna przypinane rzepami, jest w nich otwór na rurę z wyrzutem ciepłego powietrza. Wyżej już ktoś wrzucał. Jak miałem taki klimatyzator to było to dołączone w zestawie.

Jest jeszcze inny patent - zresztą polecony mi kilka lat temu na mirko. Rolety zewnętrzne - to robi mega robotę i od tego bym zaczął. Nie wiem czy do dachowych się to robi ale jeżeli grzeje Ci przez okna