Wpis z mikrobloga

@MasterZiomaX: Czy Ty właśnie zasugerowałeś, że wysokość zarobków dyktuje ceny paliwa w kraju? ()


@Phyrexia: wyobraź sobie, że ktoś to paliwo musi dowieźć, sprzedać, obsłużyć księgowość itd. ceny sprzedawanego produktu są zależne od poniesionych kosztów. nie jest to główny czynnik, ale nie ma co się chwalić, że paliwo jest tańsze niż w niemczech, gdy tam kasuje je kasjer zarabiający kilka razy tyle co
@Fingal: Co nie zmienia faktu, że nikt nie skaluje tych cen do średnich zarobków a już na pewno Polska nie dostaje tego paliwa taniej od Niemiec. Polska może sprzedawać paliwo trochę taniej z powodu czynników, które wymieniasz dlatego cena na stacji wynosi 8 złotych z groszami a nie 10.
dokładnie samochody, telefony itd itp też nalezy nam sprzedawać 3x taniej. Niby wykopki nie lubią komuny ale jednak nie do końca.


@Sisal: a tymczasem mamy w pip towarów droższych niż w bogatszych krajach. Where's your god now? ( ͡ ͜ʖ ͡)
Czy Ty właśnie zasugerowałeś, że wysokość zarobków dyktuje ceny paliwa w kraju?


@Phyrexia: No oczywiście i podam dwa powody:
- inaczej można opodatkować paliwo jeżeli wiadomo, że ludzi stać; a ludzie wiedzą że zamiast rozkraść to będzie z tego utrzymana dobra infrastruktura.
- pensje pośredników, pracowników stacji itp itd są droższe, co zwiększa cenę końcową.

Ty serio gdzieś pracujesz w poważnej firmie?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Obniżcie @Urajah: jeszcze ten podatek do 0 niech ma chłop te 50 gr taniej skoro to jest rozwiązanie by paliwo było tańsze. Ale potem poprośmy go by płacił za remonty dróg z własnej kieszeni.
@Urajah: Może warto czytać ze zrozumieniem zanim się wypowiesz i zbłaźnisz? Poniżej cytat z mojego powyższego komentarza.

Polska nie dostaje tego paliwa taniej od Niemiec. Polska może sprzedawać paliwo trochę taniej z powodu czynników, które wymieniasz dlatego cena na stacji wynosi 8 złotych z groszami a nie 10.
@Phyrexia: Nie odpisywałem do tego komentarza więc co ma moja zdolność czytania ze zrozumieniem do rzeczy? Jak napiszesz dwie różne rzeczy to oczywiście, że jedna z nich będzie poprawna XD