Wpis z mikrobloga

@nosacz_ninja: Ale Polska też jest zadłużona mimo, że mieszkają tu właściwie najwięksi pracoholicy w Europie (oczywiście niewiele mając z tej ciężkiej pracy). Południowcy mają dobre podejście - to nie ich problem, że rząd za dużo wydaje i zadłuża.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@somskia: w Polsce też jak najbardziej tak gdzieniegdzie dziadeczki przesiadują, grają w szachy, karty. Wystarczy się przejść np. po jakichś miejskich parkach
  • Odpowiedz
@somskia: Południowcy to kozacy. Tak naprawdę serce Europy bije na Południu, a nie w Niemczech czy w Polsce. Bardzo lubię ich przyjazne nastawienie do drugiego człowieka i pogodne usposobienie. Nie byłem w każdym kraju na Południu, ale bardzo dobrze wspominam Włochów. Kiedyś na wczasach na Podlasiu miałem okazję pogadać z Włochem, który przyjechał tam rowerem - bardzo sympatyczny gość. Również miło wspominam wakacje we Włoszech, ludzie są uśmiechnięci i szybko
  • Odpowiedz
  • 1
@RedSensej: Powiem Ci, ze jestem dopoero dwa miesiące na Malcie, ma swoje wady, o których wiedziałam, ale jeśli chodzi o przyjazność, poziom stresu, lajtowe podejście do życia to serio jestem dużo szczęśliwsza. Tego potrzebowałam na ten moment
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@somskia: We Włoszech będąc emerytem wychodzisz sobie do jakiejś urokliwej kawiarni, w przyjemnym miejscu i płacisz 1 lub 2 euro za dobrą kawę. W Polsce, nie dość że za kawę zapłacisz z 15 zł, to jeszcze istnieje ryzyko że dostaniesz rozwodnioną kupę:(
  • Odpowiedz
@somskia: Kawunia, ploteczki, karty. Coś pięknego, u nas tak ludzie nie potrafią - zobaczcie co się dzieje na urlopach Polaków.

Niestety to nie nasza wina po części - tak nas zmusza sytuacja w dużej mierze, a takie siedzenie jak na obrazku wiążę się jednak z klimatem, bo tam tak można przez 80% procent roku pewnie.
  • Odpowiedz