Wpis z mikrobloga

Infografika na temat potencjału ludnościowego i gospodarczego obszaru Międzymorza. Jak widać potencjał jest ogromny, ale potrzeba chęci i pracy. Moim zdaniem warto byłoby dodać jeszcze Bałkany i Grecję i tam również nawiązywać współprace gospodarcze głównie mam na myśli po prostu wspieranie tego regionu poprzez kupowanie usług i produktów z krajów tego regionu, bo to jest to co przeciętny konsument może robić, ale również inne działania, poprzez promowanie tej idei dalej, prowadzenie swoich biznesów w krajach tego regionu i wiele innych działań

#wojna #ukraina #rosja #bartosiak #miedzymorze #polska #geopolityka #polityka
Pobierz
źródło: comment_1656363083aqg9fERI44br7wv1GRfgUw.jpg
  • 17
@Aplikacja_TelaDei: ja bym powiedział że jedyne państwa na prawdę zainteresowane to by były Polska, Ukraina, Białoruś (o ile stałaby się demokratyczna i antyrosyjska), kraje bałtyckie, Mołdawia i pewnie Gruzja i Azerbejdżan. Sądzę że reszta państw miałaby to gdzieś i woli trzymać się nato oraz UE. Estonia bardziej widzi siebie w sojuszu z państwami nordyckimi (nie dziwię im się), Sam sojusz międzymorza byłby typowym sojuszem antyrosyjskim pod patronatem UK i USA. Prawda
@pss8888: Raczej łączy nas chęć nie bycia wiecznym pobojowiskiem 2 mocarstw które od wieków niszczą ten region, a także łączy nas to że byliśmy satelitami ZSRR i myślę że większość nie chce powrotu do tamtych czasów. Dodatkowo łączy nas jeszcze to że jest to jeden z najszybciej rozwijających rejonów świata. Kolejny łączącym czynnikiem jest to że jest to najbardziej proamerykański region w Europie. Kolejno łączy nas to że jest to najbardziej