Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
#motoryzacja #motocykle #serwis #prawo

Witam kupiłam nowy motocykl. Serwis mi robił problemy z przeglądem po 300 Km . Zadzwoniłam do głównej siedziby i nagle się okazało że ma Pan czas i zrobi . Jednak odrazu zaznaczył że robi to ostatni raz i nie będę więcej serwisować tego motocykla . Pytanie czy ma takie prawo ? I jak by tu temat ugryźć dodam że nie działa licznik Pan mówi że tego nie naprawi ja mówię że w takim razie nie odbiere motocykla to on stwierdza że nie ma go gdzie trzymać
  • 17
@whitekasia: nie rozumiem. masz ten serwis po 300km w umowie kupna? czy jest to obowiazkowy serwis zeby utrzymac gwarancje? co to za motocykl bo to nie brzmi jakby serwisy Yamahy czy Suzuki miały takie zachowanie. zawsze mozesz znalezc inny autoryzowany serwis
@whitekasia: Wysyłaj im mailowo lub pisemnie, a jak coś będą gadać, to do importera się odezwij i tyle. Zawsze można kręcić gównoburzę.

Mi serwis Bajaja marudził, że oni nie serwisują sprzętów niekupionych u nich, więc ich wziąłem pod włos i najpierw się umówiłem, a potem im powiedziałem, że maszyna nie jest od nich. Pani już nie mogła mi odmówić serwisu, że niby terminu nie ma…
Ale o reklamację akumulatora już nie
@whitekasia to nowy czy używany? Pierwszy serwis jest po 1000 km w Benelli. Potem 4000, 7000, 10000, 13000. W zasadzie serwis ma prawo odmówić ale wtedy raczej dystrybutor na Polskę mu narobi problemów i może zabrać autoryzację. Chyba że motocykl już nie jest na gwarancji wtedy w zasadzie nie musi przyjąć, nie ma obowiązku świadczenia usług każdemu na każdych warunkach.
@whitekasia: Już wyjaśniam czemu nie będzie poprawy w tych serwisach chińczyków. Serwisy te są u dystrybutorów gdzie sprzedają motocykle.
Niska jakość serwisu i ogólny #!$%@? serwisantów ma zachęcić klienta, żeby zrezygnował z przeglądów serwisowych, bo po co ma płacić kilka stów za wymianę oleju?

Nie wykonując przeglądów gwarancyjnych traci się gwarancję i serwis pozbywa się przyszłych problemów.
Na YT jest film o Keeway (firma posiadająca Benelli) RKF 125, gdzie gościowi padła