Wpis z mikrobloga

Słuchajcie, klimatyzacja jest sprawna i chłodzi, ale nie ma "mrozu". Jak dam chłód na max, to jest ok. 20°C. Może to po prostu tak działa? Na pewno nie jest to wina nieszczelności (sprawdzona - był do wymiany skraplacz), ani braku czynnika - uzupełniony, sprawdzony. W nowszych autach temperatura minimalna jest dużo niższa.

Czy zużycie jakiejś części powodu, że klima nie mrozi na maxa?

auto C4 2004

PS. Ciężko coś konkretnego znaleźć w internecie, bo moja klima jest sprawna i chłodzi, a o tym jest prawie każdy wątek na forum.

#klimatyzacja #mechanikasamochodowa
red7000 - Słuchajcie, klimatyzacja jest sprawna i chłodzi, ale nie ma "mrozu". Jak da...

źródło: comment_1656318197uLCoceaephKaDbpXqmsTAL.jpg

Pobierz
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@red7000: włącz obieg wewnętrzny. Temperatura nawiewu zależy od temperatury zasysanego powietrza przez nadmuch, jak na zewnątrz jest 30 stopni to nie dziw się ze nie masz lodówy, ale jak zaczniesz zasysać powietrze ze środka to po kilku chwilach powinno być lepiej.
@red7000: a może tak na być? Poczytaj opinie. Klima w moim samochodzie też chodzi "delikatnie" z początku nie to denerwowało. Jednak przejechałem się kiedyś autem w którym klima "mrozi" i zrozumiałem że nie tędy droga. Głowa mało nie pęknie przy takich różnicach temperatur.