Wpis z mikrobloga

“Forgotten baby syndrome” ich już kompletnie powaliło. Jak zostawię samochód na wzniesieniu i zapomnę zaciągnąć ręczny, przez natłok obowiązków i SPECYFICZNIE PRACUJĄCY MÓZG, w efekcie czego samochód się stoczy zabijając dziecko na przystanku, to tez dostanę współczucie na instagramie?
Jak komuś tak „specyficznie pracuje mózg” ze zapomina o człowieku na tylnym siedzeniu auta, to maks co powinien obsługiwać to mikser, a nie samochód. Najwyżej sobie sutki wkręci, a nie przez przypadek ugotuje człowieka żywcem.

( ͡° ʖ̯ ͡°)
#dzieci
  • 102
  • Odpowiedz
@ciemnienie: @Zgrywajac_twardziela: @Sandrinia: Jeśli ktoś tłumaczy nieumyślne (lub umyślne zostawienie dziecka, nie ukrywajmy tego w piekarniku, przy tym pamiętając o odwiezieniu pierwszego dziecka, a drugiego już nie) syndromem, który za to odpowiada jest skrajną głupotą przez co może dochodzić do nadużyć. Powinien być tutaj maksymalny wymiar kary przewidziany w ustawie oraz możliwość odebrania praw rodzicielskich matce (lub nawet ojcu) jeśli wykazałoby to śledztwo. Odstraszyć ma kara,
  • Odpowiedz
Piratów drogowych nikt nie broni w komentarzach, a to po prostu inny sposób wyrządzenia komuś krzywdy w wyniku nieumiejętnego obsługiwania niebezpiecznego urządzenia jakim jest samochód osobowy.


@mali8_: najlepsze jest to, że piratów się krytykuje jeszcze ZANIM stanie się krzywda, a tutaj wybiela się kretynkę PO FAKCIE xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@mali8_:

Forgotten baby syndrome occurs when parents are focusing on future tasks instead of the moment. This can be an extremely dangerous mental state for a quiet or sleeping baby.


Ok czyli po prostu ktoś jest zamyślony i o czymś zapomniał.
Zdarza mi się to od dzieciństwa, nauczyciele mi nie współczuli tylko wpisywali nieprzygotowania ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mali8_: Ale kto twierdzi, że nazwanie takiego zachowania to jest zdejmowanie odpowiedzialności?

Nigdy nie zdarzyło ci się o czymś zapomnieć robiąc rutynowe czynności na automacie?

@To_ja_moze_pozamiatam: komentujący sprawę. Niedawno 20-latka zadźgala nożem dwóch dziadków i ludzie w komentarzach ją usprawiedliwiali, bo "może miała powód". Ogólnie jak coś się przydarzy młodej kobiecie to komentujący często doszukują się "powodów" i usprawiedliwiają zachowanie
  • Odpowiedz
@Sandrinia: idziesz w zaparte że to efekt bezmyślności głupiej baby, to jak mam ci odpowiadać? Ten artykuł cie przekonał, czy nadal uważasz, że to kompletna kretynka i trzeba jej odebrać drugie dziecko?
  • Odpowiedz
@mali8_: kiedy 'forgotten car lights syndrome' bo jak sobie zapomnę zgasić, to mi akumulator siada, a chciałbym, żeby wyjaśnili naukowo, dlaczego zapominam podstawowych czynności.
  • Odpowiedz
@ciemnienie: ale ty od początku (od wczoraj) srasz żarem, więc nie dziw się, że ludzie idą w zaparte i większość nie jest zainteresowana zbadaniem sprawy. Tu również znajomość działania ludzkiego mózgu się kłania.

Artykuł mnie przekonał. Znalazłam też na innej stronie info, gdzie kobieta po takiej tragedii bardzo angażuje się w kampanie społeczne informujące rodziców, jak można temu zapobiec, tak więc szacun dla niej.
  • Odpowiedz
@Sandrinia: no to brawo, teraz porozmawiaj ze swoim chłopakiem. Jak to ujęłaś 'sram zarem' na totalna ignorancję i zawiść wykopków, bo nazwę zjawiska podaje stale, wystarczy sobie sprawdzić. Wpis o zagadnieniu FBS zrobiłam osobny, już dwa dni temu.
  • Odpowiedz
@ciemnienie:

no to brawo, teraz porozmawiaj ze swoim chłopakiem.

Ależ nie musi, ja mam swoje zdanie które już tu wyraziłem. To że komuś się może zdarzyć zapomnieć nijak nie usprawiedliwia późniejszej tragedii. Jak komuś się zdarzy zapomnieć zakręcić gaz w mieszkaniu, i cały blok wyleci w powietrze to nie ma dla niego taryfy ulgowej, tak samo powinno być w tym przypadku. Inaczej będzie można prawo bardzo łatwo nagiąć co by się niechcianego dziecka pozbyć.

Jak to ujęłaś 'sram zarem' na totalna ignorancję i
  • Odpowiedz
@ciemnienie: warto jednak zwracać uwagę na to jak piszesz, nie tylko co. Ludzie bardziej przykuwają uwagę do tego pierwszego, jeżeli chcesz przekazać coś, w tym wypadku bardzo ważnego, to warto to zrobić w łagodny sposób, zamiast irytować się, że ktoś czegoś nie wie, albo ma inne zdanie. Na spokojnie, tak jak w Twoim wpisie sprzed dwóch dni, który się niestety nie przebił w gorące.
  • Odpowiedz
@Sandrinia: akurat ciebie to zagrożenie nie dotyczy, więc po co miałam się starać? Od początku i w zaparte twierdziłaś, że to efekt głupoty i bezmyślności, mimo że ci mówiłam, że istnieje potwierdzone naukowo zjawisko, które może do takiej sytuacji doprowadzić.
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela: a kto mówi o zmywaniu całkowicie winy z rodziców? Znowu sobie coś wymyślasz. Sądy biorą pod uwagę ten efekt i ma on znaczenie przy wydawaniu wyroku, jeśli w roku śledztwa wyjdzie że był to tragiczny wypadek, ale wykopek antynatalista i przeciwnik rodzicielstwa wie najlepiej, że matka to zwykła debilka i trzeba jej zabrać dzieci xd
  • Odpowiedz
zastanawiające jest to, jak bardzo osobiście podchodzisz w tym i wątku (i nie tylko) do kwestii normalizacji moralnej mordowania dzieci w rozgrzanych samochodach. Bardzo zastanawiające.


@hakunnin: Nie śledzę zbyt mocno postępującej mentalnej degradacji @ciemnienie macierzyństwa, ale nawet na pierwszy rzut oka widać, że jej zaciekłość w tych tematach wynika z wewnętrznych obaw o własne macierzyństwo.

Podświadomie boi się, że sama mogłaby popełnić podobny błąd, że "nie jest dość dobra", że zadanie ją przerasta. Jeśli dobrze kojarzę, to dość powszechne zjawisko, w jej przypadku po prostu łączy się z jakąś manią, pewnie ma
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela: to jesteś sędzia w sądzie, czy wykopkiem anonem, krecacym beke i wstawiającym mordę dzieciobojczyni?

Tłumaczę ci jak krowie na rowie, że nikt tych ludzi nie zwalnia całkowicie z odpowiedzialności, a ty dalej swoje...

Może się lepiej o ad personam nie wypowiadaj xd
  • Odpowiedz